XI Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Kąty Wrocławskie

 

XI Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Kąty Wrocławskie


Opublikowane w czw., 30/04/2015 - 10:26

Termin imprezy: 26.04.2015


Liczba uczestników: 216


Nagrody:

  • rzeczowe - 1500 zł, w tym do rozlosowania wśród uczestników biegu

Organizatorzy i partnerzy:

  • Klub Biegacza Kąty Wrocławskie
  • Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

Liczba wolontariuszy: 25 osób


Strona internetowa: www.kbkatywr.pl


Bieg organizowany przez Klub Biegacza Katy Wrocławskie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Bieg organizowany po raz 11 w nowej edycji jako Bieg o Puchar Burmistrza. Osiem pierwszych edycji na dystansie 10 mil i bieg towarzyszący na 5 km. Trzy ostatnie edycje biegu na dystansie 10 km i 5m. Na obu dystansach organizatorzy przygotowali niemal równe nagrody dla zwycięzców. 

Bieg na 10 km miał 10 kategorii wśród kobiet i mężczyzn, bieg na 5 km - 9 kategorii wśród obu płci. Bieg rozgrywany na płaskich 2,5km pętlach wytyczonych po bieżni stadionu miejskiego, uliczkach miasta i alejkach parkowych. Trasę zabezpieczała w newralgicznym miejscu policja , a we wszystkich istotnych punktach trasy wolontariusze. Po biegu każdy jego uczestnik mógł pokrzepić siły spożywając posiłek regeneracyjny. W czasie biegów i po ich ukończeniu wydawana była woda niegazowana. Dokładny pomiar czasu zawodników i szybką obróbką wyników zapewniła firma Andycom Bis z Wrocławia.  Dla zapewnienia szybkiej pomocy medycznej zatrudniona została specjalistyczna firma wyposażona w karetkę. Wszyscy wolontariusze ustawieni na trasie wyposażeni byli w telefony komórkowe dla zapewnienia kontaktu z kierownictwem Biegu.

Wręczenia nagród dla zwycięzców dokonał zastępca Burmistrza oraz Przewodniczący Rady.   Organizator zapewnił również ponad czterdzieści nagród rzeczowych rozlosowanych wśród uczestników Biegu.  Bieg zakończył się w miłej atmosferze i mam nadzieję, że zachęcił jego uczestników do odwiedzenia nas przy okazji następnych edycji. 

Andrzej Tylecki, organizator

Dlaczego Nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Myślę, że Bieg pokazał jak można przeprowadzić sprawnie, w sympatycznej atmosferze sportową imprezę, dodatkowo przy niezbyt wysokiej opłacie wpisowej, za to przy dużym zaangażowaniu miłośników biegania. Przyczynił się do propagacji samego biegania, ale i czynnego wypoczynku.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce