XIII Półmaraton św. Mikołajów

 

XIII Półmaraton św. Mikołajów


Opublikowane w pon., 05/01/2015 - 09:42

Termin imprezy: 6.12.2015


Strona internetowa: www.biegmikolajow.pl


Liczba uczestników: 3600 (limit uczestników - brak)


Nagrody: rzeczowe


Liczba wolontariuszy: 500


Organizatorzy i partnerzy:

  • Stowarzyszenie Maraton Toruński
  • Urząd Miasta Torunia

Impreza co roku ściąga do Torunia coraz więcej biegaczy. Od 2008 roku w stolicy polskich pierników biega co najmniej tysiąc zawodników. Trasa przebiega przez Toruńską starówkę oraz pobliskimi duktami lesnymi.

Sama impreza ma charakter charytatywny. W ubiegłym roku pomoc przeznaczona byłą dla podopiecznych domów dziecka z kujawsko-pomorskiego, a także dla dzieci z wielodzietnych rodzin, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialno-bytowej. Bieg z klimatem - wszyscy uczestnicy przebrani są na koszt organizatora w czapkę św. Mikołaja czerwoną koszulkę techniczną z świątecznymi akcentami, a na mecie czeka wyjątkowy medal w kształcie dzwonka św. Mikołaja. Jest to największy na świecie półmaraton św. Mikołajów. Zeszłoroczna edycja 2014 r. została uhonorowana na Festiwalu Biegowym w Krynicy tytułem Biegowego Wydarzenia Roku. 

Rafał Flis, dyrektor Półmaratonu Mikołajów

Półmaraton Mikołajów to bieg z charakterem. Na mecie widać radość i szczęście z ukończenia biegu dla dzieci z domów dziecka. Biegacze przynoszą  prezenty, śpiewają z dziećmi kolędy, widać wzruszenie na twarzach biegaczy, bieg ma super kibiców na trasie biegu. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce