Zadyszka Bydgoska

 

Zadyszka Bydgoska


Opublikowane w czw., 19/02/2015 - 14:40

Termin: 14.09.2014


Liczba uczestników: 392


Nagrody:

  • finansowe - 700, 500 i 300 zł dla najlepszej trójki.
  • rzeczowe - puchary dla zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano  nagrody rzeczowe np. 2 samochody volvo z pełnym bakiem na weekend, rower górski i wiele innych.

Organizatorzy i partnerzy:

  • Akademia Biegania Sprint  Jacek Lewandowski
  • Sklep Biegacza Bydgoszcz Aleksander Muss
  • Craft, Nordic Motors, Bank Spółdzielczy Koronowo, SL Zawisza Bydgoszcz, LPKiW Myślęcinek, SportFactory, Vitalabo, Hotel Słoneczny Młyn, Allianz Janusz Zienkiewicz, Cukiernia Sowa.

Liczba wolontariuszy: 20


Strona internetowa: zadyszka.bydgoszcz.pl


Ogólnopolskie Biegi Przełajowe ZaDYSZKA Bydgoska, odbywające się w LPKiW Myślęcinek w Bydgoszczy, mają za zadanie popularyzację terenowej lekkiej atletyki, aktywnego i zdrowego trybu życia oraz zachowań prozdrowotnych. 

Bieg główny imprezy odbył się na dystansie ok. 10 km, wystartowało w nim 392 biegaczy oraz zawodnicy nornic walking z całego kraju. W biegach towarzyszących wystąpili uczniowie ze szkół województwa Kujawsko – Pomorskiego. Biegi dla dzieci i młodzieży były rozgrywane na dystansach od 1000m, wystartowało w nich 200 osób.

Jako imprezy towarzyszące, powstało miasteczko promujących zdrowy tryb życia ze stoiskami:. dietetyka, fizjoterapeuta, trenerzy personalni itp.

Jacek Lewandowski, organizator

Dlaczego Nasz bieg powinien otrzymać tytuł Biegowego Wydarzenia Roku? Ponieważ był to najlepszy bieg przełajowy w województwie Kujawsko Pomorskim. Odbywał się na bardzo malowniczej i ciekawej trasie w LPRiW Myślecinek. Wszyscy uczestnicy po zakończeniu biegu byli bardzo zadowoleni i chwalili Zadyszkę Bydgoską. Również dlatego, ponieważ już w 2015 roku odbędzie się druga edycja Zadyszki bydgoskiej. Przyznanie wyróżnienia naszemu biegowi przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji biegów terenowych jak i lepszej organizacji imprezy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce