26. Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie

 

26. Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie


Opublikowane w pt., 19/08/2016 - 14:21

Charakterystyka:

26. Bieg Konstytucji jest pierwszym z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej. 

- Ciepły i słoneczny dzień sprawił, że rekord frekwencji znowu został pobity. Jak zwykle towarzysząca wydarzeniu atmosfera była wspaniała. O 10:30 wystartował bieg Dzieci - Bieg z Maskotką. Około 700 dzieci wystartowało ze swoimi ukochanymi pluszakami. Maluchy miały do pokonania dystans 700 metrów. Natomiast punktualnie o godzinie 11:00 biegacze usłyszeli wystrzał startowy oddany przez Jarosława Jóźwiaka Zastępcę Prezydenta m. st. Warszawy. Pokonali trasę 5000 m, a najlepszym na mecie okazał się Mariusz Giżyński z Warszawy.


Termin: 3.05.2016


Liczba uczestników: 3740 osób w biegu głównym, ok. 700 osób w biegu dzieci


Nagrody: Rzeczowe, także nagrody specjalne


Organizator: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA


Partner Strategiczny: PKO Bank Polski


Sponsor Techniczny: 4F


Sponsor główny: Renault


Partnerzy: MPWiK Garmin , DMX Komputery, Fundacja Trzy Kroki, Inne Spacery, Plantronics


Partner medyczny: Grupa LUXMED


Patroni honorowi: Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, Ambasadorowie Republiki Francji, Republiki Włoch, Królestwa Hiszpanii.


Patroni medialni: TVP Warszawa, Trójka, Sport.pl, PAP, BiegamBoLubię, Runners' World, Polska Zbrojna, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl, Polska Biega


Liczba wolontariuszy: 250 osób


Strona imprezy: http://aktywnawarszawa.waw.pl/bieg-konstytucji-3-maja/


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucją 3 maja. Ten przełomowy w polskiej państwowości akt był pierwszym w Europie i drugim – po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku – aktem tej rangi na świecie.  To właśnie w celu uczczenia tego doniosłego wydarzenia Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje Bieg Konstytucji, który nawiązuje do historycznych wydarzeń związanych z uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji, będącej zbiorem praw i obowiązków obywatelskich.

Corocznie Bieg Konstytucji 3 Maja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Udział w nim biorą nie tylko miłośnicy sportu, ale także pasjonaci historii i Ci, którzy chcą pamiętać to ważne wydarzenie z historii. Spotykamy się na starcie bez względu na wiek, przekonania religijne czy poglądy.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI123 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce