3x Śnieżka = 1x Mont Blanc w Karpaczu

 

3x Śnieżka = 1x Mont Blanc w Karpaczu


Opublikowane w pon., 18/07/2016 - 10:41

Charakterystyka:

Bieg wymyślony przez przewodnika górskiego i ratownika GOPR w jednej osobie. Stworzony, aby wypróbować siłę mięśni i odporność psychiczną startujących. Jedne z nielicznych zawodów w Polsce, podczas których trzeba na dystansie około 9 km wspiąć się tysiąc metrów, cały czas pod górę, a następnie tyle samo zbiegać przez kolejne 9 km dość stromą, trudną technicznie trasą. I tak trzykrotnie, za każdym razem innym szlakiem.
 
Nie każdy jest w stanie zdobyć w ten sposób majestatyczną królową Karkonoszy. Wśród zawodników utarło się już powiedzenie o 3x Śnieżce: „Gdy będziesz wbiegać po raz pierwszy, będzie dla Ciebie jak kochanka, gdy będziesz wbiegać po raz drugi, będzie dla Ciebie jak dobra przyjaciółka, gdy będziesz wbiegać po raz trzeci, będzie chciała Cię rozszarpać”. 

Wielu biegaczy potwierdziło prawdziwość tych słów. Pierwsza pętla to sama przyjemność, wiedzie przez malowniczą Sowią Dolinę i dalej przez Czarny Grzbiet, skąd roztaczają się niezapomniane widoki. Druga pętla stanowi już większe wyzwanie, ponieważ szlak prowadzi przez Kocioł Łomniczki, gdzie do pokonania są strome zakosy. Trzecia pętla i ostre podejście do schroniska Strzecha Akademicka to dla zmęczonych mięśni prawie tortury. Jeśli dodać do tego nieprzewidywalną karkonoską pogodę, gdzie jednego dnia świeci słońce, za chwilę wieje wiatr tak silny, że może przewrócić, a na deser mamy grad, to całość jest nie lada wyzwaniem. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Oprócz głównego dystansu ULTRA, swoich sił można spróbować na krótszych trasach: MINI oraz ŚREDNIEJ. Dystans MINI jest dedykowany dla początkujących oraz rodzin z dziećmi, którzy chcą dopingować zawodników, jednocześnie biorąc czynny udział w zawodach. Wielu ludzi swoją przygodę z górskim bieganiem zaczyna właśnie od dystansu MINI, by wraz z progresem formy rokrocznie zwiększać dystans.
3 x Śnieżka to bieg dla zaawansowanych i początkujących. Niezwykłe wyzwanie, niezwykła przygoda, niezwykłe doświadczenia. Śnieżka czeka na Ciebie trzykrotnie! 

Termin: 25.06.2016


Liczba uczestników: 627 osób (w tym 21 dzieci)


Nagrody: 24 400 zł


Partnerzy:

  • Gmina Karpacz, Szkoła Zdobywców Horyzont
  • GK GOPR, KPN, Urząd Marszałkowski Dolny Śląsk, ITRA, Sweet Cafe, Audi Świtoń - Paczkowski Lubin, Hotel Artus, Jaworowy Zdrój, Huta Szkła Julia, New Balance, Sportique, Zegarek.net, Compex, Toreja, Mount Blanc, OSP Karpacz, Śnieżka Invest, Hotel Leśny Dwór, Bar Wrzos, Restauracja Wiszące Tarasy, Hotel Konradówka, Sofra, Salco, Brubeck, SZOK, AWF

Liczba wolontariuszy: 35 osób


Strona imprezy: www.3razysniezka.pl


Tak organizator zachęca do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Ponieważ są to zawody dla każdego. Na dystansie MINI świetną rozrywkę znajdą rodziny z dziećmi oraz początkujący, próbujący swych sił w biegach górskich. Dystans ŚREDNI to wyzwanie dla zawodników z doświadczeniem, a na trasie ULTRA sprawdzić swoje siły mogą prawdziwi biegający ultrasi.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI100 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce