Bieg Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego

 

Bieg Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego


Opublikowane w pt., 03/06/2016 - 14:54

Charakterystyka:

Impreza - w swojej 28. edycji miała - nie tylko charakter integracyjno-sportowy ale równocześnie przedstawiała uczestnikom genezę i historię cyklicznie realizowanych biegów w Baborowie. Uczestnicy, kibice, goście i zawodnicy mieli możliwość zapoznania się z historią wydarzenia, zasłużonymi przedstawicielami, działaczami i trenerami biegania w gminie. Gościem specjalnym biegów była Irena Czuta-Pakosz - złota medalistka w biegach górskich oraz honorowy obywatel Gminy Baborów, oraz Jerzy Tomczyk, którego uhonorowano złotym medalem za wieloletnią działalność sportową i propagowanie sportu w Gminie Baborów.

Bazą imprezy był tradycyjnie Stadion Miejski w Baborowie, a uczestnicy biegną w stronę Dziećmarowa - kobiety zawracały po 2,5 km (łącznie 5 km), mężczyźni biegli do miejscowości Dziećmarów, gdzie nastepował nawrót (łącznie 10 km). Biegi dzieci to dystanse 100, 400, 1100 i 1500m.

Organizator zapewnił bezpłatny posiłek regeneracyjny dla wszystkich zawodników oraz - co ciekawe w tak małym i kameralnym wydarzeniu - odnowę biologiczną, realizowaną przez studentów kierunku wychowania fizycznego PWSZ w Raciborzu. Można było też skorzystac z lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W spotkaniach przy wspólnym stole nastąpiła wielopokoleniowa integracja sportowców, zawodników oraz ich rodzin. Dzieci i młodzież miały możliwość rozrywki z wieloma atrakcjami, mogły również uczestniczyć w konkursie plastycznym o tematyce biegowej


Termin: 21.05.2016r.


Liczba uczestników: 161 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 3 240 zł


Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Starostwo Powiatu Głubczyckiego, Urząd Miejski w Baborowie, Radio 90


Liczba wolontariuszy: 17 osób


Strona internetowa: www.gok.baborow.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Nasza impreza biegowa powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia roku ponieważ, jest to już XXVIII edycja Biegu Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego, która zrzesza wiele pokoleń biegaczy w różnych kategoriach biegowych. Całe rodziny od wielu lat uczestniczą w naszej imprezie. Ten bieg jest ukłonem w stronę pomysłodawcy jak również patrona pana Edwarda Gorczyńskiego , który postanowił szerzyć  potrzebę biegania i uprawiania zdrowego stylu życia w małomiasteczkowym społeczeństwie. 


Formularz elektroniczny:

13. Krakowski Półmaraton Marzanny „Dla małych serc"

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI78 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce