Bieg Bohaterów w Katowicach

 

Bieg Bohaterów w Katowicach


Opublikowane w śr., 29/06/2016 - 10:48

Charakterystyka:

Charytatywna inicjatywa mająca na celu wsparcie Hospicjum Cordis w Katowicach. Jego głównym punktem jest 5-kilometrowy bieg w Dolinie Trzech Stawów. Biegacze przebrali się w stroje superbohaterów. Opłata startowa (30 zł za osobę) została w pełni przekazana na rzecz Hospicjum. Zebrano aż 5200 zł. 

W Katowicach pojawili się Batman, Spiderman i Superman, a także... Święty Mikołaj! Jak widać, pojęcie superbohatera jest bardzo szerokie!

Jedną z głównych atrakcji był start Piotra Kupichy. Muzyk wkupił się w tłum i pobiegł wraz z wszystkimi zapisanymi wcześniej osobami. - Był to bardzo miły akcent tym bardziej, że sylwetka Pana Piotra towarzyszyła Biegowi Bohaterów od samego początku. Zgodził się on bowiem zostać ambasadorem tego wydarzenia - piszą organizatorzy.

- Bieg Bohaterów okazał się wydarzeniem, które zebrało osoby z naprawdę potężną mocą. Tego dnia największym bohaterem okazał się być Mateusz Jacykowski, który pomimo wcześniejszej walki z chorobą nowotworową pokazał, że się da! Pomimo protezy nogi, która pomaga mu w codziennym życiu, postanowił, że nic nie przeszkodzi mu w bieganiu! Więc wielki szacunek dla tego chłopaka! Został on obdarowany nagrodą specjalną, którą okazała się być koszulka z podpisami zawodników Ruchu Chorzów wraz z albumami upamiętniającymi sportowe wydarzenia ostatnich lat.

Termin: 20.03.2016


Liczba uczestników: 186 osób


Nagrody: 1000 zł


Partnerzy:

  • Organizacja Studencka PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • KPMG, Coca-Cola, Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU, JATOMI, Sylveco, Bielenda, Prezydent Miasta Katowice, Magazynbieganie.pl, Mojekatowice.pl, Katowickisport.pl, Bieganie.pl, Europerspektywy. Polskie Radio Katowice, Dziennik Zachodni, Eska, BANER, Restauracja DOREMI

Liczba wolontariuszy: 40 osób


Strona internetowa: www.paneuropa.eu.org/biegbohaterow


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego nasze wydarzenie powinno otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Uważamy, że impreza, zorganizowana przez studentów od początku do końca, była ciekawym punktem w śląskim kalendarzu biegowym. Motyw oraz cel zdecydowanie podkreślał innowacyjność w tym wydarzeniu. 

Takie wyróżnienie pomogłoby nam również przyciągnąć partnerów do kolejnej edycji i jeszcze raz pomóc potrzebującym!


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI92 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce