Bieg Czekoladowy w Poznaniu

 

Bieg Czekoladowy w Poznaniu


Opublikowane w pon., 13/06/2016 - 15:54

Charakterystyka:

Promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Hasła przewodnie: smacznie, zdrowo i bezpiecznie. Bieg adresowany do tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem. Prawie 80 proc. to kobiety, a co drugi uczestnik to debiutant. Organizatorzy chcą pokazać, że bieganie nie powinno kojarzyć się tylko z biciem „życiówek”, ale przede wszystkim nieść radość, dawać poczucie więzi, być sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Trasa wiedzie alejkami Parku Cytadela, pokazując nowe rejony do uprawiania sportu i rekreacji. 

Dnia 24 czerwca 2016 r. odbywa się letnia edycja Biegu Czekoladowego – Smak Lata. Duży nacisk kładziemy na dzieci i młodzież, zaszczepienie im zdrowych nawyków – biegi dla dzieci od szkoły podstawowej po gimnazjum. W biegu na 5 km mogą startować osoby, które ukończyły 14. rok życia. Imprezie towarzyszy piknik ze stanowiskami lekarzy sportowych, fizjoterapeutów, policji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Pieniądze uzyskane z licytacji numeru startowego 1 oraz z biegów towarzyszących przekazywane są na rzecz podopiecznych „Drużyny Szpiku”.

W biegu nie ma nagród finansowych – najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych premiowani są czekoladowymi trofeami oraz voucherami od partnerów medycznych. 

Bieg Czekoladowy przyciąga sympatyków biegania i miłośników czekolady. Jak powiada Przemek Walewski: „Do biegania potrzeba niekiedy skusić, a któż oprze się czekoladowej pokusie? Okazuje się, że tej formie pokusy ulegają nie tylko panie, choć to one zdecydowanie brylują na trasie Biegu Czekoladowego”. 

Bieg Czkoladowy ma opinię „najszybszej piątki w Poznaniu”, bowiem w ciągu kilku godzin zapisuje się ponad 500 osób (łącznie 1000 osób). Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mediów publicznych i prywatnych, a liczne galerie zdjęć świadczą o tym, że impreza jest postrzegana jako „topowa”. Organizatorzy wybrali pięciu Ambasadorów, którzy musieli wykazać się nie tylko historią biegową, ale także aktywnością na polach promowania zdrowia, zdrowego odżywiania oraz aktywnym udziałem w inicjatywach społecznych i charytatywnych. 


Termin: 14.02.2016 r. 


Liczba uczestników: 280 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 15 tys. zł 


Partnerzy:

  • Wszystkoobieganiu.pl i Centrum Medyczne Dynasplint
  • Centrum Medyczne Dynasplint, Drużyna Szpiku, Akademia Młodych Olimpijczyków,  Chocolissimo, Żabka, Kupiec, Goko, Libell, Instytut Podologii, Family Challenge, KM Policji w Poznaniu, WORD w Poznaniu, Miasteczko Samochodowe szpot, Tarasy Cytadelii. 

Liczba wolontariuszy: 30 osób


Strona imprezy: www.biegczekoladowy.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Uczestnicy naszego biegu oraz jego letniej edycji tworzą silną grupę pozytywnie zmotywowanych osób i udowadniają nam na każdym kroku, że to, co robimy – bieg, akcje prozdrowotne, edukacja, porady biegowe – są bardzo potrzebne i według nich „wyjątkowe”.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI85 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce