Bieg Dla Nepalu w Poznaniu

 

Bieg Dla Nepalu w Poznaniu


Opublikowane w pon., 01/08/2016 - 10:05

Charakterystyka: 

Fundacja Redemptoris Missio niesie pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego globu. Pomysł zorganizowania biegu wiąże się  z tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi, jakie miało miejsce w Nepalu 25.04.2015 r. Pierwszą edycję biegu zorganizowaliśmy w czerwcu 2015 roku. W wiosce Dumre, nieopodal Katmandu, zaczęliśmy budować Domek Doktora, w którym w niedalekiej przyszłości. będą leczyć polscy lekarze, wolontariusze Fundacji. Środki zebrane podczas biegu zostały w całości przekazane na wyposażenie w sprzęt medyczny Domku Doktora. Dystans biegu głównego jest bardzo symboliczny, nawiązuje do wysokości Korony Ziemi – nepalskiej góry - Mount Everestu. Biegacze poprzez udział w zorganizowanej przez nas imprezie wyrazili solidarność z mieszkańcami Nepalu. 

Ideą biegu jest również zwrócenie uwagi na problem społeczny, jakim jest sytuacja ludzi dotkniętych klęską żywiołową. Nasza pomoc dla Nepalu trwa nadal!

Bieg dla Nepalu odbył się kolejny raz w Lasku Marcelińskim, który zachwyca swoim urokiem. Bieg główny na 8848 metrów rozpoczął się o godzinie 17.30 wraz z biegiem na 4,5 km. Biegacze sami decydowali o tym, czy chcę przebiec jedną, czy dwie pętle. O godzinie 17.00 odbyły się biegi dziecięce. Zostały one zorganizowane na 3 dystansach: 200m dla dzieci do 6 lat, 600m dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 1000m dla dzeci w wieku 10-15 lat. 

Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Każdy otrzymał również bogaty pakiet startowy przygotowany dzięki wsparciu naszych Sponsorów. Biegacze między konkurencjami, w miejscu gdzie znajdowało się biuro zawodów mogli usłyszeć, na czym polega działalność Fundacji Redemptoris Missio, o tym do jakich krajów wyjeżdżają wolontariusze, a przede wszystkim o tym, w jaki sposób Fundacja niesie pomoc Nepalowi, o budowie Domku Doktora. 

Wolontariusze zapewnili rodzinną atmosferę, na chwilę przed imprezą zaczęło bardzo mocno padać, jednak nikt nie zmókł, ponieważ wszystkich zaproszono pod namioty w których mieściło się Biuro zawodów. Bieg odbywał się bez pomiaru czasu, mógł w nim wziąć udział każdy, nie było też limitu czasu, każdy mógł pokonać 2 pętle we własnym tempie. Założenie było takie, żeby bieg nie miał charakteru wyścigu, dlatego też nie przewidziano nagród dla najlepszych biegaczy, wszyscy byli zwycięzcami, każdy indywidalnie zdobywał swój własny Mount Everest! Na mecie na biegaczy czekały nie tylko medale i woda, ale również pyszne ciasto i słodkie serki ufundowane przez sponsora. Po zakończeniu wszystkich biegów odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród. 

Termin: 2.07.2016 r.


Liczba uczestników: 108 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 1000 zł


Partnerzy:

  • Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Fundacja Mała Polska w Nepalu
  • Misyjne Drogi
  • Radio Emaus
  • Divisia, Sklep Górski Taternik, Blok Haus, Drukarnia MJP, JANA

Liczba wolontariuszy: 30 osób


Strona imprezy: http://www.medicus.ump.edu.pl/onas/redemptoris-missio-aktualnosci/281-bi...


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Nasz bieg został w całości zorganizowany dzięki wsparciu sponsorów, opłaty wniesione przez biegaczy zostały w całości przekazane na szczytny cel, jakim jest wyposażenie w sprzęt medyczny Domku Doktora w Dumre, nieopodal Katmandu. Dzięki organizacji biegu udało się wnieść małą cegiełkę w naprawę zniszczeń, do jakich doszło w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi. Bieg nie ma charakteru zawodów, nie chodzi o to, żeby się ścigać i walczyć o nagrody, podczas biegu panuje naprawdę bardzo rodzinna atmosfera, a biegacze mogą liczyć na wsparcie prawdziwych kibiców! Dzięki organizacji biegów towarzszących w Biegu dla Nepalu mogły wziąć udział całe rodziny, każdy niezależnie od wieku i kondycji!


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI112 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce