Bieg dla Słonia w Katowicach

 

Bieg dla Słonia w Katowicach


Opublikowane w śr., 13/07/2016 - 09:36

Charakterystyka:

Imprez biegowych rozgrywanych jest bardzo dużo, a w Katowicach dodatkowo nie ma pomiaru czasu, klasyfikacji, zwycięzców… To prawda, bo tutaj wszyscy nimi są! Bieg dla Słonia to impreza, w której każdy może wziąć udział. Rok rocznie na starcie staje przeszło 1000 osób by o 22:00 w Parku Śląskim przebiec niespełna siedem kilometrów w ten sposób upamiętniając Artura Hajzera, wybitnego himalaistę i twórcę programu Polskiego Himalaizmu Zimowego. Wszyscy tego dnia biegną też by pokazać, że pasja to nie jest tylko puste słowo, że doceniamy ludzi, którzy realizują ją i potrafią zarażać nią innych. A taki był właśnie Artur Hajzer. 

Bieg dla Słonia, nie jest zwykłym wydarzeniem, czy nawet pożegnaniem, upamiętnieniem szczególnej osoby. To wydarzenie to przede wszystkim niesamowita energia ludzi, którzy stają na stracie, to ich siła, ich determinacja i głęboka świadomość, że pasja, przekraczanie swoich granic, pokonywanie swoich słabości to coś, co jest częścią każdego z nas, co było częścią Artura Hajzera, który takiego właśnie podejścia do życia uczył nas wszystkich.
 
Do tej pory w imprezie wzięło udział około sześciu tysięcy osób, choć jest to bieg, w którym nie ma rozumianej klasycznie rywalizacji sportowej, pomiaru czasu i klasyfikacji. Na jego stracie stawiali między innymi himalaiści: Krzysztof Wielicki, Adam Bielecki, Artur Małek, Ryszard Pawłowski, czy Janusz Majer. Nie zabrakło także osobowości ze świata mediów takich jak Dariusz Kmiecik, Robert Jałocha, czy Tomasz Nieć. Bieg promowała także aktywnie Martyna Wojciechowska. Między innymi dzięki zaangażowaniu tych osób relacje z przebiegu imprezy pojawiały się na antenach takich mediów jak TVN, TVP, TVN24, TVPInfo, TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Polska Agencja Prasowa, czy Radio ZET, TOK Fm i Złote Przeboje. 

Ostatecznie, Bieg dla Słonia to impreza dla tych, którzy chcą powiedzieć, że można biec do swoich marzeń, że warto w nie wierzyć- tak jak Artur „Słoń” Hajzer wierzył, że Polacy mogą ponownie zdobywać zimą najwyższe góry świata. Realizacja Jego projektu okazała się sukcesem- Jego wiara w realizację trudnych celów - mottem Biegu dla Słonia.


Termin: 24.06.2016 r.


Liczba uczestników: Ponad 1000 osób


Nagrody: 5 000 zł


Partnerzy:

  • Marcin Rudzki we współpracy z TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska
  • Tauron Dystrybucja, Stadion Śląski, Park Śląski, Fundacja Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Fundacja Wielki Człowiek, Fundacja Twój Everest, Góry Książek, KW Katowice, Polski Związek Alpinizmu, HiMountain, Mammut, Tervel, TomTom, 4Fun, LightBox

Liczba wolontariuszy: 20 osób


Strona imprezy: www.biegdlaslonia.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Bo tworzą ją jej uczestnicy i to oni zagłosują na to wydarzenie. Bo chcemy, by bieganie, aktywność, przełamywanie własnych barier nie były hasłami, a stały się faktami. Ostatecznie, bo BdS pokazuje, że możemy być jedną, wielką drużyną, rodziną, która razem potrafi zrobić coś, co początkowo wydawało się nierealne, jak start Biegu dla Słonia.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI98 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce