Bieg Mikołajkowy w Policach - 6.12.2015

 

Bieg Mikołajkowy w Policach - 6.12.2015


Opublikowane w czw., 17/12/2015 - 10:35

Charakterystyka:

Po raz III Police zamieniły się w Krainę Świętych Mikołajów! Impreza, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Zbigniew Pokrzywiński, wspierany przez ekipę BiegamBoLubię Team Police, pobiła frekwencyjny rekord! 1029 Mikołajów i Śnieżynek z Polski, Niemiec, Danii czy Ukrainy oraz dodatkowo prawie 150 Krasnali! Tylu zawodników ukończyło III Bieg Mikołajkowy w Policach! Honorowym patronem imprezy był Burmistrz Polic pan Władysław Diakun, a sponsorem głównym Morski Port Police. Rangę imprezy podnosiła także obecność gwiazdy biegania, olimpijczyka i aktualnego rekordzisty Polski na 800 metrów – Pawła Czapiewskiego.
 
Serce imprezy znajdowało się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach, dzięki czemu Biegający Mikołaje nie musieli martwić się po biegu o chłód i silny wiatr.

Wydarzeniami pozasportowymi były zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Policach oraz zbiórka pieniędzy na leczenie Bartka Wierzbickiego, który dzielnie walczy z nowotworem! Biegacze pokazali po raz kolejny, że mają wielkie i piękne serca! Dla Bartka udało się uzbierać prawie 1700 zł, a dla dzieci z DD cały samochód artykułów szkolnych!

Od samego początku magiczny, świąteczny nastrój budowały grające w tle kolędy, ustrojone choinki, czy też coraz mocniej i wyraźniej rozchodzący się zapach pierogów i barszczu! Do Polic zawitał także prawdziwy Święty Mikołaj, który w towarzystwie śnieżynek oczekiwał na scenie na dzieci - zarówno te małe jak i duże. Dla każdego grzecznego i sumiennego biegacza przygotowane  miał słodkości.

Równo o godzinie 11:00, na trasę wyruszyła ponad 900-osobowa grupa Biegających Mikołajów! 10 minut po biegaczach wystartowali zawodnicy Nordic Walking. Tutaj także prym wiodły niespotykane przebrania i biało-czerwone mikołajowe czapki. W trakcie biegu uczestnicy na swojej trasie spotkać mogli stojących przy trasie dopingujących Mikołajów, w których rolę wcielili się uczniowie klas Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza o profilu wojskowym i policyjnym.

I choć tego dnia nie było śniegu, to trasa do najłatwiejszych nie należała - uczucie ciężkości potęgował dość silny wiatr  i pofalowany profil trasy. Nie przeszkodziło to jednak temu, aby barwny korowód doskonale bawił się podczas tych 10 kilometrów i wielu zawodników z uśmiechem na ustach, pozdrawiając widownię, zmierzało ku mecie. A tam czekały na nich niezwykłe medale, imitujące bombkę choinkową. W tym roku motywem przewodnim był Rudolf Czerwononosy.

W końcu po minięciu linii mety każdy z zawodników mógł  zasiąść do wigilii, która tym razem odbyła się w hali sportowej, i w rodzinnym gronie biegaczy wszyscy zajadali się pysznymi pierogami i barszczem, które wyszły z rąk partnera biegu - Radisson Blu Hotel w  Szczecinie.

Jak podkreślają organizatorzy, Bieg ma swoją niepowtarzalną atmosferę i klimat. To ucieleśnienie wszystkich dobrych emocji jakie kojarzą się ze świętami. To w końcu Bieg, który posiada duszę!

Ideą imprezy jest zakończenie roku biegowego, w rodzinnym gronie biegaczy i ich bliskich. Celem biegu jest także wprowadzenie wśród ludzi świątecznej i serdecznej atmosfery, w której trwają aż do następnej edycji. Łączy się to wszystko z propagacją aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz przede wszystkim współzawodnictwa w imię zasad fair play, zarówno w biegu dla dorosłych jak i w biegach dla dzieci.  Impreza ta łączy rodziny, grupy przyjaciół, znajomych, a także motywuje do stworzenia niespotykanych przebrań!

Biegi Mikołajkowe w Policach można porównać do najpiękniej ubranej choinki na świecie - dopieszczony jest każdy szczegół, a wszystko razem łączy się w całość, która wzbudza zachwyt i pozostaje w pamięci na bardzo długi czas.


Termin: 6.12.2015


Liczba uczestników: 1280 osób


Liczba wolontariuszy: 55 osób


Partnerzy:

Stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police, Hotel Radisson Blu w Szczecinie, Port Morski Police, Gmina Police, Cocodrillo, Durable, Enea Operator, Decathlon, Arsen Marchlewski, Petra, Regatta, Trans-Net,Sic Lazaro, Fits, Muffinek,

Strona internetowa: www.bblpolice.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

To, co wyróżnia nasz Bieg Mikołajkowy spośród wielu innych na terenie kraju, to DUSZA jaką posiada. Nasze imprezy nie opierają się tylko i wyłącznie na wynikach, lecz głownie na doskonałej zabawie. Po tegorocznej edycji śmiało możemy stwierdzić, że naszą żywą wizytówką są szczęśliwi biegacze oraz niepowtarzalna, świąteczna otoczka Biegu. Biegając od dzieciństwa mamy to szczęście, że empirycznie mogliśmy doświadczyć wielu błędów organizatorów i dzięki temu wiemy, czego należy unikać. Okazujemy ogromny szacunek uczestnikom naszego Biegu, doceniamy ich trud przybycia i startu dając w zamian 150% zaangażowania w przygotowanie i odbycie imprezy. Jesteśmy pewni, że Ci, którzy nas w tym roku odwiedzili oddadzą na nas swój głos.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI36 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce