Bieg Niepodległości w Żaganiu - 11.11.2015

 

Bieg Niepodległości w Żaganiu - 11.11.2015


Opublikowane w czw., 19/11/2015 - 15:00

Charakterystyka: Bieg uliczny na dystansie 10 km. Impreza ma za zadanie uczczenie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w sposób aktywny, sportowy.


Termin: 11.11.2015


Liczba uczestników: 741 (bieg główny), 195 (towarzyszące)


Pula nagród: 13 600


Partnerzy:

Urząd Miasta Żagań, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Żagań, Marszałek Województwa Lubuskiego, biegologia.pl, PKO BP, PGE Energia Odnawialna, Centrum Spawalnicze Galasiak, ZS Anatol Żary, Creative Studio Reklamy, MPOiRD Żagań, ŻTBS Żagań, VP Polska, Dringenberg Polska, Active Team Żagań, Citroen Wojciechowski Zielona Góra, RunPlanet, Euforia Biegacza, Sport Zone, ECO S.A., BestKor Żagań, Enervit, IT Parter.


Liczba wolontariuszy: 120


Strona: www.biegniepodleglosci.zagan.pl


Jak zachęcają organizatorzy:

Bieg Niepodległości w Żaganiu to stosunkowo młoda impreza, ale notująca jedną z największych dynami rozwoju w województwie lubuskim i w całej południowo-zachodniej Polsce. W 2015 roku wszystkie biegi ukończyło 1 117 osób, co jest drugim wynikiem w woj. lubuskim w 2015 roku.

Bieg Niepodległości jest organizowany przez społeczników, którzy za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia. U nas każdy jest wolontariuszem. W sumie pracami przy biegu zarządza siedmioosobowa grupa organizatorów, która ma do dyspozycji ponad 120 wolontariuszy. W Biegu Głównym wzięło udział 31 amerykańskich żołnierzy, na co dzień ćwiczących na podżagańskim poligonie wraz z polską armią. Część Amerykanów ze Stanu Georgia pokonało trasę w pełnym umundurowaniu z plecakami ważącymi blisko 30 kg!

Efektem współpracy z wojskiem jest także zagraniczna edycja biegu. Odbyła się ona w Afganistanie, w mieście Bagram, gdzie w bazie amerykańskiej stacjonują polscy żołnierze. W pierwszej edycji Biegu Niepodległości w Afganistanie wystartowało 46 żołnierzy z Polski i USA. Wszyscy dostali dokładnie takie same koszulki i medale, jak biegacze w Żaganiu. A także identyczne numery startowe.

Żagań to także miejsce bicia rekordów w akcji Fundacji PKO Banku Polskiego „Biegnę dla…”.

W tym roku biegliśmy dla Aleksa i na 922 osoby, które ukończyły biegi hobby oraz główny, aż 778 pobiegło z kartką Biegnę dla Aleksa! To ponad 80 procent wszystkich uczestników. Biegacze chwalą w naszym biegu m.in. doskonały kontakt poprzez media społecznościowe oraz stronę internetową, a także doskonałe zaplecze na Stadionie Arena, z którego rusza bieg. 


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI5 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce