Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu

 

Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu


Opublikowane w pt., 22/07/2016 - 14:36

Charakterystyka:

Celem czwartej edycji imprezy było uczczenie jubileuszu piętnastolecia Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, upowszechnienie biegania jako prozdrowotnej formy aktywności, integracja społeczności akademickiej i lokalnej oraz promocja miasta i regionu jako przyjaznego dla biegaczy.

Malownicza dziesięciokilometrowa trasa biegu od 2013 r. (druga edycja biegu) prowadzi z nowotarskiego Rynku przez osiedla Nowe, Zadział, Robów i Szuflów do siedziby Uczelni na Kokoszkowie. Spośród innych biegów ulicznych na dystansie 10 km Bieg o Puchar Rektora wyróżnia trudna, „półgórska“ trasa. Chociaż zawody mają charakter biegu ulicznego uczestnicy mają okazję przekonać się „na własnych nogach”, że Nowy Targ leży u podnóża gór i zmierzyć się ze zróżnicowaną topografią terenu. Zawodnicy muszą pokonać trzy solidne podbiegi: na os. Nowe, na Szuflów i na Kokoszków, a także dwa długie zbiegi. Różnica wysokości wynosi +140/-100 metrów. Nagrodą są piękne widoki na pasmo Gorców, Babią Górę, Tatry i położone w dole miasto.

Na finiszujących biegaczy czeka na mecie punkt masażu, obsługiwany przez wolontariuszy - studentów fizjoterapii Instytutu Nauk o Zdrowiu PPWSZ. 

Limit czasu wynosi 2 godziny. Poprawiany co roku rekord trasy wynosi 34’57 minut i należy do triumfatora drugiej, trzeciej i czwartej edycji biegu, Grzegorz Opiała.

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzymuje koszulkę techniczną z logo biegu, a także – dzięki hojności firmy Bukovina Resort, która wspiera nas od początku istnienia biegu – wejściówkę do bukowiańskich term.

Czwarty Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w tym roku po raz pierwszy organizowany był jako jeden z trzech biegów dwudniowego wydarzenia biegowego, współorganizowanego przez PPWSZ i nowotarskie Stowarzyszenie „Biegam po Górach“. Następnego dnia, w niedzielę przeprowadzone zostały 2 biegi: I Półmaraton Podhalański na dystansie 21 km z Bańskiej Wyżnej do Zakopanego i II Maraton Podhalański z Nowego Targu do Zakopanego z finiszem na Krupówkach.

Czwarty Bieg o Puchar Rektora i Maraton Podhalański włączyły się w akcję pomocy Fundacji HANDICAP Zakopane. Biegacze, którzy wzięli udział w Biegu o Puchar Rektora, Maratonie lub Półmaratonie Podhalańskim mogli wystartować jako drużyna charytatywna i wesprzeć w ten sposób fundację i jej niepełnosprawnych podopiecznych. Przed startem Biegu o Puchar Rektora odbył się bieg zawodników niepełnosprawnych z Fundacji HANDICAP.

Termin: 14.05.2016 r.


Liczba uczestników: 48 osób


Nagrody: 2304 zł


Partnerzy:

  • Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu
  • Stowarzyszenie „Biegam po Górach” – organizator Maratonu Podhalańskiego
  • Urząd Miasta Nowy Targ, Bukovina Resort, Ośrodek Narciarski „Kotelnica Białczańska”

Liczba wolontariuszy: 60 osób 


Strona imprezy: www.ppwsz.edu.pl/bieg-o-puchar-rektora-ppwsz.html


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania: 

Bieg o Puchar Rektora łączy zalety biegu górskiego i ulicznego, daje możliwość kontemplacji i wzmocnienia więzi z naturą,  przy znacznie mniejszej niż w przypadku biegów górskich skali trudności. Jest to również kameralna impreza biegowa integrująca podhalańskie środowisko biegowe, która umożliwia spotkanie początkujących biegaczy i znakomitych zawodników z regionu.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI103 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce