Bieg po Moczkę i Makówki w Stanowicach

 

Bieg po Moczkę i Makówki w Stanowicach


Opublikowane w czw., 07/01/2016 - 10:09

Charakterystyka: 

Bieg Po Moczkę i Makówki cieszy się od pierwszych dni zapisów bardzo dużym zainteresowaniem. To wyjątkowy czas na taką imprezę – ostatnia sobota przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Myśl przewodnia Biegu po Moczkę i Makówki to śląskie tradycje. Uczestnicy częstowani są własnoręcznie zrobionymi makówkami i moczką. W ramach pakietów startowych każdy z uczestników dostaje przepisy na te właśnie potrawy. W trakcie 4 edycji Biegu po Moczkę i Makówki rozdano także puchary w organizowanym LUXTORPEDA i MOSIR Czerwionka Leszczyny Grand Prix Czerwionka Leszczyny 2015.

Oprócz biegu głównego rozegrano także zawody uczniów szkoły podstawowej, Młodej Luxtorpedy oraz dzieci z gościnnej delegacji z Sokołowa – miasta partnerskiego Czerwionki-Leszczyn. Imprezę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych, a mianowicie Pan Marek Profaska – wicestarosta powiatu rybnickiego oraz Pan Wiesław Janiszewski – Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny,
który był Patronem Honorowym imprezy. Swoja obecnością zaszczyciła to wydarzenie Telewizja Polska
Katowice, Telewizja Regionalna TVT a także przedstawiciele Maratonów Polskich i Festiwalu Biegowego.

To co wyróżnia imprezę spośród innych biegów to także regulamin po śląsku. Cieszy się on dużą popularnością i przyciąga oryginalnością. Od samego początku pamiątkowe medale wykonywane są własnoręcznie przez organizatorów w formie pierników świątecznych. 

Organizatorzy zachęcają uczestników do przybycia w przebraniu co powoduje, że bieg jest rewelacyjną zabawą i cieszy swoim widokiem wszystkich przybyłych. Na przebranych uczestników czekają dodatkowe gadżety w formie bombek z logo Luxtorpedy.

W związku z ogromnym zainteresowaniem i odzewem ze strony uczestników pula miejsc została powiększona i w tym roku zorganizowane zostały dodatkowe zapisy oraz losowanie, które można było śledzić na kanale You Tube w Noc Andrzejkową.

W ramach biegowych gadżetów przygotowane zostały koszulki z motywami świątecznymi, które można było zakupić podczas imprezy. 

Przewidziano nagrody nie tylko dla biegaczy ale także dla licznie odwiedzających kibiców. W trakcie biegu Organizatorzy dokonali oceny pod kątem: oryginalności strojów, przygotowania, zaangażowania członków grupy i prowadzonego dopingu na trasie.


Termin: 19.12.2015


Liczba uczestników: 272 osoby (w tym dzieci)


Nagrody: 6 300 zł


Partnerzy:

  • GB Luxtorpeda Czerwionka
  • Szkoła Podstawowa w Stanowicach
  • Urząd Gminy i Miasta Czerwionka - Leszczyny

Liczba wolontariuszy: 20 osób


Strona imprezy: http://gbluxtorpeda.org/category/bieg-swiateczny/


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Bieg po Moczkę i Makówki to wydarzenie, które wyróżnia przede wszystkim niezwykły przedświąteczny klimat ze względu na datę jaką jest ostatnia sobota przed Wigilią. Od pierwszych dni zapisów bieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ilość chętnych zdecydowanie przekracza limit miejsc. Na uwagę zasługuje też fakt, iż bieg ten jest od samego początku organizowany wspólnymi siłami niewielkiej grupy członków Luxtorpedy Czerwionka, jednak nie odbiega od standardów dużych imprez. Klimat panujący tuż przed, na starcie i w trakcie jest niesamowicie pogodny, gorący i życzliwy. Bieg ten rozrasta się i cieszy się dobrą sławą wśród najlepszych biegaczy, którzy mają go corocznie wpisany w swój kalendarz.

Tuż po biegu wszyscy spotykają się w serdecznej atmosferze podczas świątecznego posiłku i dzielą się przy tym sportowymi doświadczeniami całego roku. Jesteśmy przekonani, że z pewnością JEST to Biegowe Wydarzenie Roku bo takie właśnie sygnały odbieramy od uczestników. W tym regionie jest to jedyny taki bieg i jest on każdorazowo wyczekiwany i z pewnością nie możliwy do zastąpienia żadnym innym.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI42 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce