Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański w Oleśnicy

 

Bieg Szerszenia - Nocny Bieg Świętojański w Oleśnicy


Opublikowane w pt., 22/07/2016 - 11:53

Charakterystyka:

Bieg Szerszenia – Nocny Bieg Świętojański to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, z założenia kierowane do mieszkańców Oleśnicy i Dolnego Śląska, miłośników oraz sympatyków biegania. Trzecia edycja odbyła się w dniu 11 czerwca 2016r., na terenie „Parku nad Stawami”, Stadionu Miejskiego oraz Kompleksu Rekreacyjnego „ATOL’’ w Oleśnicy. Główne danie imprezy to bieg na dystansie 10 km. Trasę - nawiązaniu do tradycji „Nocy Świętojańskiej” - rozświetlały płonącymi pochodnie. Startowano ze  Stadionu miejskiego, finiszowano przy Amfiteatrze nad stawami. Trasa liczyła 3 pętle (jedna pętla 3 kilometrowa oraz dwie pętle po 3,5 km każda).

Przed biegiem głównym rozegrano biegi dla dzieci pod nazwą Pasta e Basta Run- BIEG MAŁEGO SZERSZENIA na dystansach 100, 200 oraz 400 metrów.

Ambasadorką wydarzenia kolejny raz została wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Polski na 5 i 10 km, dwukrotna Mistrzyni Europy oraz rekordzistka Polski na dystansie 20km, Wojskowa Mistrzyni Olimpijska i Świata w maratonie - Iwona Lewandowska. W promocję wydarzenia włączały się także inne lekkoatletki - Danuta Urbanik, Monika Hałasa oraz Martyna Puschhaus.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano nocną biesiadę zarówno biegaczy jak i sympatyków biegania oraz osób chętnych do integracji z tym środowiskiem przy płonących ogniskach, wzbogaconą występami zespołu artystycznego prezentującego teatr ognia (fireshow). 

Atrakcją trzeciej edycji była inauguracja działalności odnowionego i zmodernizowanego Stadionu Miejskiego. Na tę okazje Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki i WKS Oleśniczanka zorganizowały Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce - na zakończenie odbył się pokazowy bieg na 800 metrów kobiet - z zaproszenia organizatorów skorzystały m.in. Ewa Jacniak, Martyna Puschhaus oraz Magdalena Krawczyk.


Termin: 11.06.2016r.


Liczba uczestników: 373 osoby (w tym dzieci)


Nagrody: 1500 zł


Partnerzy:

  • Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica
  • Miasto Oleśnica, Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny „Atol”, Between Szkoła Językowa, Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy, Szuwary Cafe, WKS Oleśniczanka, Bistro Aquarium, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Decathlon Korona (Wrocław)

Liczba wolontariuszy: 30 osób


Strona imprezy: www.szerszenolesnica.pl 


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Nasze impreza zwyciężając w tak prestiżowym plebiscycie jak Biegowe Wydarzenie Roku z pewnością podniosło by swój prestiż, a przede wszystkim zapewniłaby nam organizatorom większe możliwości rozwoju, nie oglądając się ciągle na malejące się konto związane z wydatkami na organizację biegu.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI102 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce