Bieg Szlak Trafi w Parchatce - 1.8.2015

 

Bieg Szlak Trafi w Parchatce - 1.8.2015


Opublikowane w pon., 11/01/2016 - 09:17

Charakterystyka:

Bieg Szlak Trafi to impreza biegowa odbywająca się na terenie Krajobrazowego Parku Kazimierskiego. Bazą imprezy jest stok narciarski w miejscowości Parchatka, zlokalizowany przy Karczmie Parchatka, w odległości ok. 6 km od centrum Puław. 

Głównym wydarzeniem imprezy są biegi o charakterze górsko-przełajowym. Trasy biegów są bardzo wymagające i prowadzą przez malownicze wąwozy lessowe, leśne ścieżki i polne drogi. Biegacze na swej drodze napotykają na szereg naturalnych przeszkód, takich jak powalone drzewa, wielkie doły, bajora błotne. Natykają się na liczne podbiegi i zbiegi, które miejscami są naprawdę ostre. Cały trud jednak rekompensowany jest z nawiązką przez cudowne, niekiedy zapierające dech w piersiach widoki. Biegacze po prostu otoczeni są zielenią, kwitnącymi łąkami, polami chmielu, sadami. Biegnąc wijącą się na wzgórzu drogą polną mijamy przepiękny widok na dolinę Wisły. Gdy biegniemy przez las słyszymy śpiew ptaków, stukanie dzięcioła, a jeżeli dobrze wytężymy wzrok z łatwością dojrzymy kilka hasających wiewiórek. 

Bieg Szlak Trafi daje możliwość poznania walorów przyrodniczych Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, jego piękna. Na uwagę zasługują przede wszystkim unikalne na skalę europejską wąwozy lessowe, ich wygląd jest niepowtarzalny i na długo zapadający w pamięci. Pomimo, iż trasy biegów są bardzo wymagające to okoliczności natury, w których uczestnicy biegów się znajdują, z nawiązką wynagradzają cały włożony w pokonanie dystansu wysiłek. Do wyboru biegacze mają trzy długości tras 7 km, półmaraton (21km) i bieg ultra (około 60km). 

Impreza gromadzi sympatyków aktywnego wypoczynku, ich rodziny i kibiców  z całej Polski.
Bieg Szlak Trafi to nie tylko mierzenie się z trasami biegów. Podczas, gdy biegacze zmagają się z trudnościami na trasie, ich kibice mogą skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na terenie stoku narciarskiego w Parchatce. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo gier i zabaw, jak chociażby Bieg na Stok, gdzie udział może wziąć każdy, a dla najsprytniejszych i najszybszych przewidziane są upominki. Na terenie Purchatki miło i aktywnie spędzą czas i najmłodsi kibice. Nauka pływania kajakiem (w basenie), zabawy z animatorami, Myszką Norką, zabawnymi stworami z Magicznych Ogrodów, liczne konkursy, gry i zabawy, malowanie twarzy. 

Dodatkowo, podczas trwania imprezy, organizowany jest mini jarmark regionalny, na którym uczestnicy mają okazję zapoznać się z ofertą lokalnych twórców, rękodziełem  czy zdrową żywnością. Imprezie towarzyszy również akcja charytatywna zbiórki funduszy na leczenie chorego chłopca.


Termin: 1.8.2015


Liczba uczestników: 430 osób


Nagrody: 10 000 zł


Partnerzy:

  • Fundacja Ruszaj Na Szlak
  • Urząd Miasta Puławy, Ertons części samochodowe, Stokrotka, CTL Logistics, Multimedia Agencja Reklamy, Pracownia Artystyczna Sarzyński, Sklep Biegacza Lublin, Avangarda Fitness and SPA, Szkółka Kurowscy, Siódmy Las, Villa Bohema, Magiczne Ogrody, Siwy Dym, Gospoda W Dolinie, Aktywny Nadgarstek, Agroturystyka Mleczna Droga, Pasieka Krzemyk, SM Ryki, Dynioland, Miasto Kazimierz Dolny

Liczba wolontariuszy: 100 osób


Strona imprezy: www.biegszlaktrafi.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Bieg Szlak Trafi to jedyna w swoim rodzaju impreza łącząca sielską atmosferę pikniku rodzinnego, z naprawdę bardzo trudnym i wymagającym biegiem. Jest to bieg o charakterystyce przełajowo-górskiej zlokalizowany w centralnej Polsce. Bieg odbywa się w niezwykłej, przepięknej scenerii, jaką tworzy przyroda Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i jedyne nie powtarzalne wąwozy lessowe. Bieg Szlak Trafi to impreza podczas której biegnąc zapominamy o galopującej wokół nas rzeczywistości. ZAPRASZAMY!!!


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI46 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce