Bieg Twardego w Gdyni - 22.08.15

 

Bieg Twardego w Gdyni - 22.08.15


Opublikowane w pon., 11/01/2016 - 11:23

Charakterystyka:

W sobotę 22 sierpnia w Rybakach k. Kościerzyny na terenie żwirowni grupa biegaczy wzięła udział w ekstremalnym wydarzeniu, które śmiało, i nie jest to przesada, można postawić obok najbardziej rozpoznawalnych hardcorowych imprez biegowych takich jak Runmageddon, Bieg Rzeźnika czy Bieg Katorżnika. Organizatorzy pokazali, że potrafią zaskoczyć.

Plan był taki, by pokazać ludziom, że można biegać wszędzie i po wszystkim, że zmęczenie się i ubłocenie to największa z możliwych frajd. Organizatorom zależało na przyciągnięciu ludzi z różnych środowisk, nie koniecznie najwyższej klasy biegaczy, i stworzeniu atmosfery wykraczającej poza imprezę sportową. Radość uczestników była najważniejsza.

Impreza wyróżnia się na tle innych ekstremalnych biegów tym, że wszystkie przeszkody tu są naturalne. Zawodnicy rozpoczynali wyzwanie od startu na suchym, zakurzonym żwirowisku z iście teksańskim widokiem na ogromne maszyny żwirowni, ciężki sprzęt i samochody 4x4.

Organizatorzy przez cały tydzień wyznaczali szlak biegu w taki sposób, aby wyciągnąć z biegaczy wszystko, co się da. Wyciągnęli. Na mecie, na ciałach zawodników było widać błoto, czasem krwawe zadrapania, pot i kurz, a na twarzach dumę z ukończenia. Potem już można było delektować się odpoczynkiem, prysznicem, lub wodą z węża strażackiego (strażacy również cieszyli się, że mogli bezkarnie lać wodą na grupę ubłoconych osób), a następnie kiełbasą z grilla i piwem, które też wchodziło w skład posiłku regeneracyjnego.

Na zakończenie warto dodać, że każdy był zwycięzcą i każdy zdobył puchar. Tak, wszystkie miejsca zostały nagrodzone.

Bieg Twardego wygrał Rafał Król z czasem 1:19:09 – pokonał, jak wszyscy, trzy okrążenia po 2300 metrów, lecz, nie ukrywajmy, trudno tę trasę określić mianem zaledwie siedmiu kilometrów.

Bieg Twardego wrócił do sportowego kalendarza po rocznej nieobecności. Tym razem nie było pewne, czy impreza ta będzie miała miejsce, kilkukrotnie zmieniano datę i oto ostatecznie klamka zapadła - 22 sierpnia. Ze względu na różne zawirowania wystartowały tam zaledwie 34 osoby, ale nie można powiedzieć, że były to kameralne zawody. Pompa i pełen profesjonalizm towarzyszył całej imprezie. Trasa była oznaczona bardzo dobrze, zabezpieczenie medyczne, sanitariaty, posiłek i koszulki też reprezentowały najwyższą klasę.

Wiemy już na pewno, że Bieg Twardego odbędzie się za rok. Wiadomo też, że będzie to dużo większa impreza. Na takim terenie nie może być inaczej.


Termin: 22.08.15


Liczba uczestników: 44 osoby


Nagrody: 495 zł


Partnerzy:

  • The North Event
  • Kaszubski Klub Przełajowy
  • 4X4 Full-Gaz Kaszuby
  • Amok-Park

Liczba wolontariuszy: 3 osoby


Strona internetowa: http://www.biegtwardego.pl/


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Ze względu na wyjątkowy charakter motywujący ludzi do wysiłku i aktywności, podczas której można bawić się jak dzieci. Wprawdzie Bieg Twardego był imprezą kameralną, ale z ogromnym potencjałem na przyszłość. To są jedne z tych zawodów, na których po prostu trzeba być i zawalczyć o swoją pozycję i pokonać  przede wszystkim siebie.

Zdajemy sobie sprawę, że przy tak małej imprezie nie ma co się łudzić na Biegowe Wydarzenie Roku, niemniej jednak Bieg Twardego to naprawdę bardzo pozytywna impreza, w której aż chce się uczestniczyć. Niesamowite są wspomniane już wcześniej same naturalne  przeszkody, które są niesamowitym wyzwaniem.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI47 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce