Bieg Walentynkowy w Krakowie

 

Bieg Walentynkowy w Krakowie


Opublikowane w śr., 03/08/2016 - 11:17

Charakterystyka:

W samym centrum Krakowa, 14 lutego 2016 roku, zorganizowany został pierwszy krakowski Bieg Walentynkowy. Impreza jest pierwszymi zawodami w cyklu biegów I Ty Możesz Być Wielki 2016. Bieg odbył się w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie, na trasie w kształcie serca. Zawody organizowane były na dystansie 5 km, jednak minimalny dystans, który trzeba było pokonać to 1,2 km. Umożliwiło to start w biegu osobom początkującym.

Bieg Walentynkowy to bieg o unikalnym klimacie. Nawet pogoda była zamówiona i choć w lutym powinno być biało i zimno, to nas 14 luty przywitał pięknym słońcem i wiosenną aurą. Bieg zgromadził więcej kobiet niż mężczyzn, co jest niecodziennym widokiem. Na starcie ustawiło się ponad trzysta kobiet.
Biuro Zawodów mieściło się niedaleko startu w siedzibie Akademickiego Klubu Żeglarskiego, gdzie po zawodach miały miejsce tzw. „szybkie randki”, które dały możliwość większej integracji środowiska biegaczy. Podczas imprezy odbyły się 4 tury biegów – dwie dla singli oraz dwie dla par, cała trasa przebiegła po parkowych ścieżkach. Na trasie można było spotkać samych uśmiechniętych biegaczy w wyjątkowych, czerwonych koszulkach z napisem „all you need is run”. Hasło było motywem całej imprezy. Na mecie każdy uczestnik otrzymał specjalny, okolicznościowy medal w kształcie serca. 

Dalsza część imprezy odbyła się w auli Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie uczestnicy mogli odebrać ciastko wuzetkę  przygotowane przez cukiernię Zatorscy oraz wypić herbatę lub izotonik ufundowany przez Nutrend. Miała też tam miejsce dekoracja najlepszych w kategorii Pary oraz Singiel. Najlepsi otrzymali bony na zakup sprzętu sportowego, karnety do restauracji lub term oraz budka lęgowa dla ptaków jako symbol polskich Walentynek. Na zakończenie miało miejsce jeszcze losowanie ponad 50 nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Nagrodą główną, którą wylosowała jedna z par była wycieczka zagraniczna jednodniowa do jednego z miast do wyboru m.in. Praga, Budapeszt, Wiedeń.

Najlepsza para Karolina Pęczek i Tomasz Sobczyk uzyskała czas 20:26. W kategorii singiel wygrał Michał Górkiewicz z czasem 16:12 oraz Emilia Stańkowska, która trasę pokonała w 20:34.

- Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję biegu, która planowana jest 12 lutego 2017 roku!


Termin: 14.02.2016


Liczba uczestników: 642 osoby


Nagrody: 10 000 zł


Partnerzy:

  • Stowarzyszenie "I Ty Możesz Być Wielki" Kraków
  • Rada Dzielnicy V Krowodrza, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Under Armour, Festiwal Biegów w Krynicy, Akademicki Klub Żeglarski AGH

Liczba wolontariuszy: 40 osób


Strona wydarzenia: TUTAJ


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? 

Bieg, choć był dopiero organizowany po raz pierwszy przyciągnął sporą ilość osób, które chciały spędzić Święto Zakochanych aktywnie. Najlepszym powodem dlaczego to właśnie Bieg Walentynkowy powinien dostać wyróżnienie to widoczne uśmiechy na zdjęciach. Dla wielu osób był to pierwszy start w zawodach biegowych i początek przygody z bieganiem, co bardzo nas cieszy, że mogliśmy się do tego przyczynić.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI115 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce