Bieg Wokół Szybowca w Lesznie - 27.09.2015

 

Bieg Wokół Szybowca w Lesznie - 27.09.2015


Opublikowane w pt., 08/01/2016 - 09:41

Charakterystyka:

Ideą wydarzenia było łączenie dyscyplin sportowych, popularyzacja aktywnego trybu życia i aktywizacja całych rodzin do biegania dla przyjemności, relaksu, zdrowia. Festyn miał pokazać jak wiele przyjemności i radości daje sport, a zebranie przedstawicieli różnych dyscyplin zobrazowało ogrom możliwości i wyboru sportu, jaki się chce uprawiać.

Podczas festynu zorganizowano biegi na różnych dystansach, dostosowane do kategorii wiekowych, również dla najmłodszych fanów biegów. Trasy biegów przebiegały wokół szybowców, które zostały rozstawione na krańcach lotniska szybowcowego w Lesznie, co dodatkowo uatrakcyjniło trasę. Krótsze biegi odbywały się na płycie lotniska również wokół szybowców. Wszystkie dzieci biorące udział w biegach otrzymały pamiątkowy dyplom, słodki poczęstunek, na wszystkich sportowców czekał ciepły posiłek. Dla zwycięzców w biegach dziecięcych czekały puchary, które wręczał Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Bardzo cieszy fakt udziału wielu biegaczy nie tylko z Leszna , a przede wszystkim duża ilość dzieci i młodzieży, zważywszy, że była to pierwsza edycja Biegu Wokół Szybowca. 

Dodatkowo odbyły się Targi Klubów Sportowych z Leszna i okolic, zawody szybowcowe i paralotniowe na celność lądowania. Udział w targach wzięli przedstawiciele wielu dyscyplin sportowych takich jak: kendo, jujutsu, piłka ręczna, piłka nożna, karate, teakwondo, judo, szermierka, sekcja akrobatyczna, sekcja strzelecka, tenis ziemny, koszykówka, cheerleaders 50+, pilates oraz przedstawiciele sportów lotniczych. Każdy z klubów miał własne stoisko i możliwość zaprezentowania. Odbyły się pokazy samochodów terenowych i rajdowych, jednym z wystawców był Automobilklub z Leszna, oraz zespół rajdowy Herbi Rally Team. Każdy z widzów mógł spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach – pograć w piłkę, postrzelać, zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego, poćwiczyć szermierkę czy poznać tajniki sztuk walki. Trasa biegów kończyła się wzdłuż wszystkich stoisk wystawców, każdy z odwiedzających mógł kibicować biegaczom.
 
Miejska Komenda Policji zorganizowała znakowanie rowerów. 

Dodatkową atrakcją była obecność znanych ludzi sportu, takich jak  Agnieszka Jerzyk – triatlonistka, Mistrzyni Świata w triatlonie z 2011, Sławomir Mocek – Mistrz Świata w szermierce oraz Bartosz Jurecki – piłkarz ręczny, reprezentant Polski. 

Odbyło się wiele spotkań z działaczami i trenerami sportowymi. 

Piloci Aeroklubu Leszczyńskiego oraz Leszczyńskiego Stowarzyszenia Spadochronowego Feniks wykonali pokazy lotnicze – skok ze spadochronu z szybowca typu Bocian, akrobacje szybowcowe. 

Odbył się również finał konkursu plastycznego „Lotnisko w moich oczach” , wręczenie nagród i dyplomów. 

Impreza miała profesjonalną oprawę muzyczną oraz dwoje prowadzących. Impreza przyjęła się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego też została wpisana w grafik imprez sportowych Miasta Leszno i będzie organizowana co roku. 


Termin: 27.09.2015


Liczba uczestników: 193 (w tym dzieci)


Nagrody: 2 720 zł


Partnerzy:

  • Aeroklub Leszczyński
  • Miasto Leszno, BZWBK Leszno, Elka Taxi Leszno, OBI, Gliding Hotel, Maraton Leszno, Stowarzyszenie Życie Jest Piękne, FreeFlyCenter

Liczba wolontariuszy: 20


Strona imprezy: www.maratonleszno.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

„Bieg Wokół Szybowca” i targi organizacji sportowych są wydarzeniem popularyzującym sport ogólnie, bez nacisku na którąś z dyscyplin. Dzięki organizacji tego typu imprezy przedstawiciele różnych dziedzin sportu mogli się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, co pozwoliło na integrację środowiska sportowego, a odwiedzający mogli spróbować swoich sił w różnych sportach i wybrać coś dla siebie. Bieg odbywał się w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, z nastawieniem na zabawę, aktywność  ruchową i radość z możliwości bycia razem. 


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI44 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce