Budimex Półmaraton Augustowski - 13.09.2015

 

Budimex Półmaraton Augustowski - 13.09.2015


Opublikowane w czw., 17/12/2015 - 14:24

Charakterystyka:

Impreza rozwija się od 5 lat. Była pierwszym biegiem ulicznym rozgrywanym na terenie północno-wschodniej Polski. Posiada atestowaną trasę PZLA. Od czterech lat jest także oficjalnymi Mistrzostwami Województwa Podlaskiego w biegu półmaratońskim wpisanymi do kalendarza PZLA oraz do cyklu PCK Podlasie Tour.

Do edycji 2015 zgłosiło się 378 zawodników z kraju u zagranicy, zawodowców i amatorów, starszych i młodszych z dużych i małych miast i miejscowości - jak podkreślają organizatorzy. Oprócz konkurencji głównej, po raz trzeci rozegrano Bieg Charytatywny na rzecz wsparcia Społecznej Organizacji „Przystań” oraz przewlekle chorych dzieci. 

Półmaraton Augustowski od początku charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem sportowym. W pierwszych edycjach zwyciężali zawodnicy z Białorusi i Litwy, a od trzech lat zwyciężają Kenijczycy. Zwycięzcy wyłaniani są także m.in. w kat. najlepszy biegacz z Augustowa.

Oprócz walorów  sportowych, impreza jest także doskonałą Promocją Augustowa – miasta uzdrowiska oraz sprawiła, że nasz region podniósł swoją atrakcyjność, także poza sezonem wakacyjnym. Pokazała walory rekreacyjno-sportowe Podlasia i Augustowa na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Systematycznie przyczynia się do rozwoju i popularyzacji biegania w Augustowie. Rośnie też świadomość potrzeby wśród mieszkańców aktywnym spędzaniem wolnego czasu.


Termin imprezy: 13.09.2015


Liczba uczestników: 600 osób


Nagrody: 45 420 zł


Partnerzy:
Augustowskie Towarzystwo Pływackie, Centrum Sportu I Rekreacji w Augustowie, Budimex,  Miasto Augustów, Augustowskie Placówki Kultury, Polski Czerwony Krzyż, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Powiat Augustowski , AleGel, SAE


Liczba wolontariuszy: 80


Strona imprezy: www.polmaratonaugustowski.pl


Tak do głosowania zachęcają organizatorzy:

Wyróżnienie naszej imprezy  byłoby zwieńczeniem pięcioletniej pracy w budowaniu marki naszego biegu. Dałoby szansę na dalszy jego rozwój. Pokazałoby także, iż nawet impreza w małym mieście może być dostrzeżona i doceniona na forum ogólnopolskim. Byłoby to też przykładem dla augustowskiej młodzieży i docenieniem ich zaangażowania w sukces imprezy. Wzmocniło by to jeszcze bardziej aktywność sportową mieszkańców naszego miasta, jak też całego regionu.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI37 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce