Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza

 

Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza


Opublikowane w pon., 01/08/2016 - 09:37

Charakterystyka: 

Carbo Asecura Bieg Pszczyński już po raz piąty zrzesza grono zapalonych biegaczy. Pisząc tutaj o biegaczach, nie mamy na myśli tylko stałych bywalców różnych zawodów ale również tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zawodami biegowymi, a wielu przypadkach debiutują. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy zaczynaliśmy w 2012 roku nie sądziliśmy, że impreza urośnie w taką siłę. 4 lata temu wystartowało 381 zawodników, a w 2016 linie startu przekroczyło już ponad 900 zawodników. Jak widać, liczba biegaczy w Pszczynie rośnie z każdą edycją, a pozytywne komentarze uczestników potwierdzają, że w Pszczynie panuje przyjazna bieganiu atmosfera.

Dodatkową atrakcją naszej imprezy są biegi dziecięce dzięki którym pszczyńskie święto biegowe zyskało miano eventu rodzinnego. Co roku dzieci mają szanse rywalizować na różnych dystansach, w zależności od wieku.  Niemałą atrakcją są bezpłatne pakiety startowe dla najmłodszych. Dzięki sponsorom każdy dzieciak, który wyrazi chęć startu w naszej imprezie dostaje pakiet, w którym znajduje się koszulka startowa, słodkości oraz inne gadżety. A każdy ukończony bieg jest uhonorowany medalem, który jest dumnie noszony na piersi, szczególnie przez najmłodszych uczestników. Nie do opisania są emocje, które towarzyszą biegom dziecięcym, miło popatrzeć na zdrową rywalizację oraz uśmiechnięte buzie zarówno dzieci jak i dumnych rodziców. 

Nierzadko nasz bieg staje się atrakcją dla zagranicznych biegaczy, zarówno zawodowców jak i amatorów. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas m.in. zawodnicy z Ukrainy oraz goście ze Stanów Zjednoczonych, którzy po zapoznaniu się z opiniami na temat naszej imprezy bardzo chcieli w niej wziąć udział. Zdeklarowali się, że w przyszłym roku obowiązkowo będą chcieli się pojawić.

Zawodnicy wyrażający chęć wzięcia udziału w biegu głównym muszą uiścić opłatę startową (wysokość takiej opłaty startowej wynosi od 30 zł  do 60 zł, w zależności kiedy nastąpił moment zapłaty). Organizatorzy każdemu zawodnikowi zapewniają koszulki startowe, wodę, posiłek regeneracyjny oraz drobne przekąski jak i możliwość skorzystania z usług jakie oferują stoiska.
 
Każdy kto zdecydował się wystartować w naszym biegu miał do pokonania 10 kilometrową trasę. Trasa biegła ulicami Pszczyny. Startowaliśmy z Rynku, biegliśmy obok Pokazowej Zagrody Żubrów na osiedle Piastów kierując się w stronę Starówki. W okolicach 7 kilometra zawodnicy wbiegali na Rynek, po czym kierowali się w stronę Parku gdzie przemierzając liczne parkowe uliczki docierali do mety, znajdującej się przy samym Zamku Pszczyńskim, gdzie czekali na nich kolejna „porcja” rozentuzjazmowanych kibiców. Dzięki wspaniałym kibicom rozstawionym na całej długości trasy zawodnicy mogli liczyć na doping w każdym momencie słabości. 

Miejsce startu i mety dzieli tylko 200 metrów i są to najbardziej rozpoznawalne miejsca w Pszczynie. Dzięki niewielkiej odległości między nimi kibice mają możliwość przemieszczenia się i bycia w centrum imprezy. 

Bieg Pszczyński w nieoficjalnych kręgach zaczyna już być nazywany „gorącym biegiem”, od kilku edycji dopisuje iście piekielna aura, w tym roku było niemniej ciekawie, zaczęliśmy w upale, a finiszowaliśmy w ulewie, a niektórzy załapali się również na grad. 
Przed samym biegiem, zawodnicy (i nie tylko) mają szanse wzięcia udziału w rozgrzewce, organizowanej na płycie rynku przez wykwalifikowanych instruktorów. Energia ludzi plus dobre nagłośnienie powodują, że Rynek Pszczyński ogarnia niesamowita energia.

Jeżeli ktoś nie czuł się na siłach aby wziąć udział w biegu głównym, mógł startować w sztafetach Przedsiębiorców i Samorządowców.  Każda drużyna wystawiała 4 osoby z firmy, gdzie aby szanse były w miarę wyrównane musiała być przynajmniej jedna kobieta.
 
Podczas samej imprezy, już od wczesnych godzin zawodnicy oraz turyści mogli przechadzać się wśród stoisk, rozstawionych w samym sercu imprezy, czyli Parku Pszczyńskim. Na tych stoiskach mogli pooglądać (lub zakupić) odzież biegową, zapoznać się z nowymi trendami jakie oferują sklepy sportowe. Mogli się napić kawy, energetycznych smoothie oraz innych napojów przygotowanych specjalnie dla biegaczy. Istniała również możliwość dokonania diagnozy ewentualnej kontuzji jak i wykonania masażu. Dzieci również miały swoje miasteczko aktywności sportowej z którego mogły w pełni korzystać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Na stoiskach towarzszących naszej imprezie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od posiłków regeneracyjnych po ciekawe oferty ubezpieczeniowe.  

Nieodłącznym elementem naszej imprezy biegowej jest akcja charytatywna. W tym roku zbieraliśmy fundusze dla Wiktorka z Wisły Wielkiej, który urodził się z przepukliną rdzeniowo-kręgową oraz bardzo rzadką choroba genetyczną (w Polsce jest około 50 osób z tą chorobą, a w połączeniu z przepukliną, prawdopodobnie Wiktor jest jedynym takim przypadkiem). Nasi wolontariusze od wczesnych godzin imprezy przechadzali się z oznakowanymi puszkami w poszukiwaniu osób, które miały ochotę wesprzeć finansowo leczenie i rehabilitację Wiktorka. Ci najwytrwalsi (mowa tutaj m.in. o Prezesie firmy, która jest sponsorem tytularnym imprezy, pomysłodawcą oraz współorganizatorem imprezy) zabrali również puszkę kwestarską na 10 kilometrowy bieg uzupełniając jej zawartość w trakcie.
Po samym biegu emocje nie opadały prze kilka dni. Dzięki profesjonalnym fotografom, którzy byli obecni podczas imprezy, kilka godzin po imprezie można już było zobaczyć galerię. 

Bez wątpienia można powiedzieć, że V Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny jest jednym z ciekawszych imprez na terenie powiatu pszczyńskiego, a dzięki licznym atrakcjom, malowniczej trasie oraz rzeszy uśmiechniętych kibiców wypełniających Park Pszczyński po same brzegi jest wyjątkowy. 


Termin: 5.06.2016 r.


Liczba uczestników: 1567 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 16 200 zł 


Partnerzy:

 • Urząd Miejski w Pszczynie
 • MORiS Pszczyna
 • Carbo Asecura S.A
 • CA Broker
 • CA Koncept
 • PKO
 • PZU
 • Stara Kablownia
 • Sport Run
 • Molo
 • Mtw Sport
 • Dobry Start
 • Fit Line
 • Spot
 • Beskidzkie
 • Śląskie Oblaty
 • Kameleon Żory
 • Target Pizza
 • Natur House
 • Epo Recovery
 • Nessi Sportswear
 • Urodzeni Biegacze
 • Trio Coffe
 • Dolce Vita

Liczba wolontariuszy: 110 osób


Strona organizatora: www.biegpszczynski.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny jest jednym z ciekawszych imprez na terenie Śląska, a dzięki licznym atrakcjom, malowniczej trasie, niesamowitej energii towarzyszącej tej imprezie oraz rzeszy uśmiechniętych kibiców wypełniających Park Pszczyński po same brzegi, uważamy, że jest wyjątkowy. Jest to bieg, który prawdopodobnie angażuje największą liczbę młodych biegaczy i tym samym zachęca do aktywności sportowej już od najmłodszych lat, nie tylko tych, którzy mają talent i predyspozycję ale każdego młodego człowieka. 


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI109 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce