ChampionMan Duathlon Czempiń

 

ChampionMan Duathlon Czempiń


Opublikowane w pon., 06/06/2016 - 14:51

Charakterystyka:

Czempiń nie ma może spektakularnych zabytków, nie ma jeziora i gór ale mamy ambicję stworzyć wyjątkową i największą imprezę duathlonową w Polsce. To były wyjątkowe zawody na polskiej scenie multisportowej. Zawody na dystansie rodem ze słynnej serii Powerman Duathlon 10km bieg - 60km rower - 10km bieg. Dla osób które chciały wystartować na krótszym dystansie lub debiutantów multisportowych organizatorzy przygotowali trasę 5km bieg - 20km rower - 2,5 bieg. 
 
W przeddzień zmagań dorosłych, w piątek 6 maja 2016 odbył się Coccodrillo ChampionKids Duathlon.W trzech kategoriach wiekowych wystartowało 104 małych duathlonistów, najliczniejszą grupą (55 uczestników) było Kids 0- roczniki 2010-2013 co nas niezmiernie ucieszyło -rośnie nam pokolenie przyszłych multisprtowców. Dzieciaczki startowały na rowerkach biegowych, z trzema kółkami, asekurowani przez rodziców, ale przede wszystkim samodzielnie. Serce nam do góry wzlatywało na sam widok uśmiechniętych twarzy. Każde dziecko otrzymało pakiet startowy z koszulką, z całym zestawem profesjonalnych nr startowych, był elektroniczny pomiar czasu i mnóstwo radości. 

Na nasze zawody zawitała aktorka Joasia Jabłczyńska, wzbudzając  wśród mieszkańców ogromne zainteresowanie. Mieliśmy gościa specjalnego, Kamila Aleksjejewa, chłopaka, który kilka miesięcy temu stracił nogę, a obecnie startuje w różnych zawodach, nasz duathlon był jego debiutem w imprezach multisportowych.

Na liscie startowej pojawiły się nazwiska znanych sportowców (choć nie wszyscy do nas dotarli). Dariusz Kowalski - członek polskiej kadry narodowej w triathlonie i wielokrotny medalista Polski w triathlonie,  Bartłomiej Pawełczak - srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w wioślarskiej czwórce, który po zakończeniu kariery wioślarskiej z powodzeniem startuje w triathlonach i duathlonach., Krzysztof Augustyniak - były reprezentant polski w triathlonie, Paweł Kamoda - wicemistrz Polski w Duathlonie z 2015 roku i inni. 

Nasze zawody są naprawdę unikatowe w skali kraju, o czym można się przekonać czytając historię duathlonu na świecie i w Polsce. 


Termin: 7.5.2016 r.


Liczba uczestników: 328 osób


Nagrody: 9 000 zł


Parnterzy:

  • PonoKai Sport&Event, Gmina Czempiń
  • Sport Górski, Starostwo Powiatowe Kościan, Firmy: Ruten, SOGO, Plexitech, Folplast, Nodon, Decathlon,Coccodrillo,ArtFitness,Dalpo,U Wiechcia, Mrówka, Centrum Kultury Czempiń, 123 Tri, Kółko Rolnicze Gospodyń Wiejskich-Słonin, Toko -Print, Studio S, Trans -Pol, EWPA, Kom- Eko,,Bogilu, Hotel L’ascada, Hotel Niedźwiedź, Restauracja Tropicana, Velocity, Centrum Językowe sCooL, Przychodnia Lekarza Rodzinnego Silva, Veritrade, Piekarnia K.K. Kaczor, Firma rolnicza-Marcin Kaczmarek, Usługi transportowe Wojtkowiak- Trans, GOLDROP-Radzisław Woliński.

Liczba wolontariuszy: 65


Strona internetowa: www.duathlonczempin.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Naszą ideą było stworzenie zawodów o unikatowym w skali Polski charakterze - udało się. 

Chcieliśmy pokazać mieszkańcom naszego małego miasteczka, że można coś zrobić wspólnie - udało się

Chcieliśmy zorganizować te zawody opierając się przede wszystkim na lokalnych firmach – udało się (tylko medale były zamawiane spoza naszego regionu, ale za rok postaramy się bardziej) 

Chcieliśmy aby każdy kto u nas wystartuje- nie ważne w jakim jest stopniu przygotowania fizycznego, jakiego sprzętu użyje, poczuje się  jak multisportowiec - udało się

Chcieliśmy aby każdy zawodnik poczuł ,że w  organizację tych zawodów włożyliśmy całe nasze serce i zorganizowaliśmy je z prawdziwą pasją - udało się

Chcieliśmy aby w tych zawodach mogły startować całe rodziny - udało się

Dzięki tym zawodom, spełniliśmy nasze marzenia a może i tez marzenia jeszcze kilku innych osób.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI79 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce