Charytatywny Bieg Bez Ograniczeń – dla Kingi w Bydgoszczy

 

Charytatywny Bieg Bez Ograniczeń – dla Kingi w Bydgoszczy


Opublikowane w czw., 07/07/2016 - 15:07

Charakterystyka:

Bieg Charytatywny Bez Ograniczeń – dla Kingi, to połączenie dobroczynności i aktywności. To też okazja, by rodzinnie spędzić czas i wspólnie zrobić coś dobrego. - Organizacja biegu przywraca nam wiarę w ludzi – setki obcych osób dzieli się sobą i tym co mają, pomijamy pieniądze, ale czas, uwaga i myśli krążą w wielu domach przez kilka tygodni wokół dziecka,którego los mamy możliwość zmienić- piszą organizatorzy. 

- My ze swojej strony organizujemy całe wydarzenie, myślimy o formalnościach, dziękujemy darczyńcom, publikujemy niespodzianki, statystyki i liczne licytacje na stronie wydarzenia na Facebooku. Ludzie pomagają, ale też się wyśmienicie bawią, każdy na miarę swoich potrzeb i możliwości może znaleźć coś dla siebie od extramalnych atrakcji takich jak latanie w tunelu aerodynamicznym do sesji fotograficznej, czy wizyty u stomatologa i fryzjera. Nie wiemy skąd Ci wszyscy ludzie się biorą, ale wierzymy, że dobrzy ludzie po prostu odnajdują się we wszechświecie.

- Piękna w tym wszystkim jest inicjatywa ludzi, sami piszą czy przyjmiemy, nie ma tu konkurencji, nikt nie pyta o rozgłos i promocję, nie ma pretensji do konkurencji – tu rządzą inne zasady, takie ludzkie odruchy, tu człowieczeństwo bierze górę.

- Każdy w tej akcji daje co może i ile może, jeden woli wpłacić pieniądze, drugi woli poświęcić czas  i swoją pracę – ale tak naprawdę jest nieważne kto jak i ile – ważne, że ludzie w erze podziałów potrafią się zjednoczyć dla idei, a tak naprawdę dla Kini. 

Cel imprezy został zrealizowany. Całkowity dochód w wysokości 27 tys. zł przekazany został na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji 8-letniej Kingi Słowińskiej. 

W wymiarze sportowym Charytatywny Bieg Bez Ograniczeń – dla Kingi to crossowa, 5 kilometrowa trasa wyznaczona w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” - Bydgoszcz. Ze względu na charakter biegu, nie przewidziano klasyfikacji końcowej biegu. Każda forma pokonania trasy była możliwa: bieg, marsz, bieg z wózkiem, jazda na handbikach, jazda na wózku, na tandemie, nordic walking, spacer. Za ukończenie biegu, marszu, przejazdu uznawano pokonanie wyznaczonej trasy i przekroczenie linii mety w limicie czasowym.

Termin: 3.4.2016 r.

Liczba uczestników: 900 osób (w tym dzieci)

Nagrody: rzeczowe

Partnerzy:

  • Stowarzyszenie Bez Ograniczeń
  • Wake Park Bydgoszcz, Laboratorium Kalorii, Oto Sushi, DlaExtramalnych.pl, Sport Factory, Poseł do Parlamentu Europejskiego – Pan Janusz Zemke, Radny Miasta Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz, PERITUS – SZKÓŁKA PŁYWANIA, KICCO DIVE – centrum nurkowania, Solidwood – meble z litego drewna, SUP Bydgoszcz, CITYbim, Jolanta Sztejka – poetka, Katarzyna Adamczak - rzeźbiarka, Karolina Kołodziej – salon FRAMESI, SQUASHPOINT, Leśny Park Kultury i Wypoczynku – Myślęcinek, Cross Team Bydgoszcz, NEW VISION - nadruki, KRISMEDIA – znakowanie odzieży, Fundacja Maltańska Służba Medyczna, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, Husky Team Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Express Bydgoski, Kasia Miko – fotografia, Aurelia Ratajczak – fotograf, Małgorzata Waszkiewicz - malarka, Krzysztof Głombowicz – komentator sportowy/konferansjer, Sunflower - Marta Rozalska, Świat Pupila – sklep zoologiczny, ZSM nr 1 w Bydgoszczy, Jolanta Ryłko - fotograf, Radio eska, Perio-dens  - Lek. dent. Angelika Wojczak-Wiktorowicz, Organizatorzy Biegu Dąbrowskiego – Aldona Rybka i Łukasz Telejko, Roll&Run Stolno, Szkoła Pływania Perła, Cambridge International School, Międzynarodowe Szkoły SOKRATES, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, Jagodowa Stajenka – nieodpłatny udział Kini w zajęciach hippoterapii, Caritas, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych przy WSG ,Pseudobiegaczki, Fundacja Wujek Porada, Komisariat Policji Bydgoszcz-Wyżyny,  Kino Helios Bydgoszcz, Sklep Mergus – Dawid Kilon, Stowarzyszenie Run Bdg, Nordic Motor Autoryzowany Dealer Volvo, Caritas, Ośrodek Rekreacji Konnej pod Aniołami – Myślęcinek, Międzynarodowa Szkoła Sokrates, Szkoła Pływania Perła, strefa SPA Hotelu Słoneczny Młyn ****, Skin Expert – Katarzyna Łukowska, Zbigniew Lemańczyk, Bydgoska Masa Krytyczna, Poradnia Mój Dietetyk – Paulina Andrzejewska, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Nadruki Reklamowe, Pizzeria Pelati, Państwowa Straż Pożarna, Reklama-Bydgoszcz.pl, Portal Bydgoszczanie i wszyscy biorący udział w licytacjach, biegu i bezinteresownie wpłacający

Liczba wolontariuszy: 50 osób


Strona internetowa: http://bieg.bezograniczen.eu


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? To wydarzenie biegowe przywraca wiarę w drugiego człowieka i pozwala myśleć, że z człowieczeństwem nie jest tak źle. Bez podziałów, bez ograniczeń w jednym celu. Serce się raduje.

PS. Nie chodzi o wygraną. Chodzi o to, by świat usłyszał, że można zmienić czyjeś życie, przywrócić uśmiech, dać nadzieje na lepsze jutro – wystarczy chcieć!


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI95 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce