Cross Straceńców w Głogowie

 

Cross Straceńców w Głogowie


Opublikowane w pon., 30/05/2016 - 08:46

Charakterystyka:

Jedyny taki bieg w Polsce. Zawodnicy sami decydują jak pokonać wybrany przez siebie dystans. W imprezie startują pacjenci Monaru (206 osób) oraz skazani z różnych zakładów karnych.

Start tutaj to walka przede wszystkim z własnymi słabościami i wielka przygoda, sprawdzenie swoich możliwości, strategia zależy od zawodnika to on decyduje jaką trasą najpierw pobiegnie. 

Po starcie uczestnicy pokonują tzw. rozbiegówkę , której dystans wynosi 555 m (kolor zielony) i kończąc dobiegają do ronda w którym są wyznaczone starty trzech okrążeń ( pętla czerwona, biała i żółta) o różnej skali trudności:

Zawodnik, który startuje na dystansie 15.555 m (bieg złoty) musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia (czerwone, białe, żółte) trzykrotnie w dowolnie wybranej przez siebie kolejności i po dziewiątym ostatnim swoim okrążeniu musi wbiec na metę.

Skala trudności poszczególnych pętli zdaniem organizatora jest następująca:
Czerwona pętla Nr. 1 jest najtrudniejszą pętlą (dwa rowy z wodą , podbieg i zbieg śliski i mocno błotnisty). Biała pętla Nr. 2 jest średnio trudna (tor motocrossu , ciągłe podbiegi i zbiegi). Żółta pętla Nr. 3 jest najłatwiejsza (przebiega poza torem motocrossu z długim podbiegiem , krótkimi zbiegami i podbiegami i na koniec z długim zbiegiem). Na trasie uczestnicy spotykają wiele naturalnych przeszkód rowów z wodą i błotem stromych oraz piaszczystych podbiegów i zbiegów.


Termin: 24.4.2016


Liczba uczestników: 1001 osób


Nagrody: 15 900 zł


Partnerzy:

  • Sport Górski Jerzy Górski
  • Master Card, Euco, SM „Nadodrze”, NTI, Sita, Kazet, Nadleśnictwo Głogów, Zielone Ogrody, Military Market, Newline, Instalmet, Regatta, Szansa, Fitness & Squash complex, Powiat Głogowski, WorldFlame, Gimnazjum nr 2 w Głogowie, Gmina Głogów, Gmina Jerzmanowa, Gmina Pęcław, Gmina Kotla, Gmina Żukowice, Qubus Hotel, Staropolanka, Stowarzyszenie Monar, PZLA, Drużyna Szpiku, Tak dla transplantacji

Liczba wolontariuszy: 65 osób


Strona imprezy: www.crossstracencow.pl


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI75 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce