Cykl "I Ty Możesz Być Wielki" w Krakowie

 

Cykl "I Ty Możesz Być Wielki" w Krakowie


Opublikowane w śr., 03/08/2016 - 09:48

Charakterystyka:

Cykl biegów I Ty Możesz Biegać Wieczorem zapoczątkowany w 2015 roku i jest tworzony przez biegaczy dla biegaczy. - Promujemy Kraków jako miejsce aktywne sportowo. Celem naszego cyklu jest motywacja do treningu, zachęcenie młodzieży do spędzania wolnego czasu w duchu aktywności sportowej, zapoznanie się z zasadami fair play, a także zapobieganie patologiom społecznym. Na biegach ITMBWieczorem panuje rodzinna i ciepła atmosfera. Sprzyja to powstawaniu nowych znajomości i przyjaźni,  a także pozwala na lepsze odnalezienie się w biegowej społeczności. Na biegu każdy czuje się wyjątkowy i doceniany nie tylko za szybkość, ale przede wszystkim za regularność w bieganiu. Biegi są bezpłatne, z pomiarem czasu i udział w nich może wziąć każdy. Mamy do wyboru dwa dystanse 5 km i 10 km, obie trasy biegną po Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Na mecie każdego z biegów uczestnicy mogą znaleźć coś słodkiego oraz wodę. 

Dla biegaczy przygotowaliśmy nagrody dla najlepszych w całym cyklu oraz gadżety sportowe za 25, 50, 100 biegów. Za każdy bieg można zbierać punkty w zależności od uzyskanego miejsca. Oprócz tego doceniamy też regularność - między innymi za 50 ukończonych zawodów przewidziane są koszulki ufundowane przez producenta odzieży outdoorowej Regatta Polska. Także wolontariusze mogą poczuć się docenieni, bo dla nich również przygotowaliśmy nagrody. 

Cykl trwa do końca roku 2016, a oficjalne podsumowanie zawodów i klasyfikacji odbędzie się 15 stycznia. Dodatkowo w ciągu roku odbyły się już trzy podsumowania ogólnej klasyfikacji i wręczenie nagród osobom z największą ilością zebranych dotychczas punktów. Nagrody w ciągu roku nie dublują się, także każdy systematyczny uczestnik może zostać wyróżniony.

Co kilka tygodni wydarzenia są odwiedzane przez różnych sponsorów. Nasi uczestnicy mieli szansę wygrać liczne nagrody ufundowane przez sklep sportowy Dotsport, karnety miesięczne do siłowni FitnessPlatinium czy kursy języka angielskiego firmy ESKK. Biegi I Ty Możesz Biegać Wieczorem dołączyły do projektu Rusz się organizowanego przez Regatta Polska. Naszą imprezę udokumentowała również Telewizja Polska i opowiadał o niej w programie Przemysław Babiarz. 

Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 9-letni chłopak, który ukończył bieg w bardzo dobrym czasie. Obecny rekord trasy na 5 km należy do Norwega Gustava Vasdal i wynosi 17:35.  Natomiast rekord trasy na 10 km należy do Macieja Lubienieckiego – 37:15. 


Termin: Każdy wtorek, co drugi czwartek w 2015 i 2016 r.


Liczba uczestników: ok. 60 osób na starcie każdej rundy


Nagrody: 4800 zł


Partnerzy:

  • Stowarzyszenie "I Ty Możesz Być Wielki Kraków"
  • Miejski Ośrodek Sportu Kraków Zachód, Regatta Polska, Dotsport.pl, Małopolskabiega

Liczba wolontariuszy: 20 osób


Strona wydarzenia: TUTAJ


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Jest to unikalna inicjatywa okrzyknięta mianem największego Grand Prix w Polsce. Spotkania biegowe mają wyjątkową, rodzinną atmosferę, a uczestnicy wpletli to wydarzenie jako swój stały punkt treningowy w tygodniu.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI114 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce