Daj piątaka na dzieciaka – Baluty Run - 12.09.2015

 

Daj piątaka na dzieciaka – Baluty Run - 12.09.2015


Opublikowane w czw., 19/11/2015 - 15:08

Charakterystyka:

Bieg odbywał się ulicami najstarszej dzielnicy Łodzi - Bałut, największej i bodaj najsłynniejszej części miasta. 5-kilometrowa trasa obejmowała miejsca, które wciąż pamiętają niezwykłą i często burzliwą historię „niepokornej” dzielnicy. W pierwszej edycji, w tym nieznanym nikomu, nieco niezdarnym biegu udział wzięło ponad 200 osób, w drugiej edycji już ponad 300. W imprezie czynny udział biorą podopieczni Fundacji i ich rodzice. To też jedna z niewielu okazji, gdzie można odebrać osobiste podziękowania od osób, które się wspiera. Podczas pierwszej edycji biegu udało nam się zebrać pieniądze na zakup sprzętów rehabilitacyjnych, które od ponad roku służą naszym maluchom. Podczas 2 edycji biegu zbieraliśmy na plac zabaw dla przystosowany dla niepełnosprawnych maluchów.


Termin: 12.09.2015


Liczba uczestników: 325


Pula nagród: 23 000 zł


Partnerzy:

Procter&Gamble, Szmigiel Znaki drogowe, Magellan, Decathlon, Nissan, Stacja Nowa Gdynia, Centrum Fitnessu Kuźnia, Time4s, MOSIR, Trucht E.Leclerc, Dermedic, Uniqa Aerial Film


Liczba wolontariuszy: 50


Strona biegu: http://www.dajpiataka.com.pl/


Jak zachęcają organizatorzy:

Podczas 2 edycji „Daj piątaka na dzieciaka” Fundacja postarała się aby przygotować najlepsze wydarzenie jakie tylko będzie w stanie zorganizować. Jak co roku cel jest ten sam, wszystkie zebrane fundusze przeznaczane są na rehabilitacje dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. Fundacja uzyskała atest PZLA co uczyniło imprezę pierwszym w Łodzi biegiem na dystansie 5 km z atestem. Biegacze otrzymywali koszulki biegowe od Fundacji, na których na froncie znajdowała się grafika skanu dziecięcych rączek, podopiecznych Fundacji. Medale były ręcznie robione w drewnie od samego początku – najpierw zaprzyjaźniony dziadek Stasiek wyciął z drewna krążki, później dzieci odciskały na nich swoje paluszki. Jest to bieg inny niż wszystkie, charytatywny, ale w pełni profesjonalny, z atestem PZLA, elektronicznym pomiarem czasu, atrakcyjnymi pakietami i nagrodami. 


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI7 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce