Dynowska ZaDyszka w Dynowie

 

Dynowska ZaDyszka w Dynowie


Opublikowane w wt., 28/06/2016 - 11:04

Charakterystyka:

Druga edycja Dynowskiej ZaDyszki pokazała, że warto się rozwijać i promować zdrowy i aktywny styl życia. 

- Po raz kolejny dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury mogliśmy organizować bieg na terenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”, który jest wymarzonym miejscem po takie imprezy. Mając do dyspozycji tak świetne zaplecze, po raz kolejny zaproponowaliśmy liczne atrakcje tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie 

Oprócz biegu głównego, który przyciągnął większą liczbę biegaczy niż I edycja biegu, zorganizowaliśmy bieg dla dzieci – Dynowską MILKĘ, bieg dla młodzieży – u3 maj to!, zatańczyliśmy wspólną Zumbę, a na dzieci czekały atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy i waty cukrowej. Całą imprezę wspierał Program Lider Animator – Obudź Swoje Ciało. 
Po raz kolejny zawodnicy zaskoczeni byli trasą. W tym roku przygotowaliśmy jeszcze trudniejszą i wymagającą trasę niż na pierwszej edycji. Nasi goście nie mogli się nudzić. Na trasie nie zabrakło niczego. Były płaskie fragmenty, strome podbiegi, długie zbiegi, liczne dynowskie zabytki oraz orkiestra, która pomimo padającego deszczu zagrzewała biegaczy swoją grą. 

Ponownie nie zawiedli mieszkańcy naszego miasteczka, którzy dopingowali i naszych biegaczy i gości którzy odwiedzili Dynów.

W 2017 roku mamy nieco inne plany przebiegu trasy biegu. Na razie za wcześnie by o tym mówić, nie chcemy robić nic na siłę, na razie przygotowaliśmy ankietę i pytamy biegaczy o różne rzeczy związane z biegiem, tak aby III edycja była jeszcze lepsza niż dwie poprzednie. Cały czas dążymy do tego, aby ZaDyszka kojarzona była ze świetną atmosferą i urozmaiconą trasą, tak aby nasi goście nie narzekali na nudę! - piszą organizatorzy. 


Termin imprezy: 14.05.2016


Liczba uczestników: 404 osoby (w tym dzieci)


Nagrody: 2300 zł


Partnerzy:

 • Stowarzyszenie „Aktywny Dynów”
 • Lider Animator – Obudź Swoje Ciało
 • Gmina Miejska Dynów
 • Nadleśnictwo Dynów
 • Sklep Biegacza
 • Wulkan-Bus
 • Trans-Had
 • Szafa Biegacza
 • TVP3 Rzeszów
 • Gazeta Codzienna „Nowiny”
 • Polskie Radio Rzeszów

Liczba wolontariuszy: 80 osób


Strona imprezy: www.facebook.com/DynowskaZaDyszka


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania: 

Stowarzyszenie „Aktywny Dynów” wraz z początkiem swojego istnienia (2012) podjęło się organizacji i zachęcania mieszkańców Dynowa do wspólnego biegania organizując około 5-6 wydarzeń biegowych w ciągu roku pod hasłem „Dynów Biega”. Zarażeni aktywnością fizyczną członkowie Stowarzyszenia, zaczęli trenować, biegać i pojawiać się na wielu biegowych imprezach w Polsce i zagranicą (https://www.facebook.com/dynowscybiegacze). Przez ten cały czas w naszych głowach rodził się pomysł organizacji profesjonalnego biegu na naszej własnej dynowskiej ziemi. Udało się rok temu. W tym roku postanowiliśmy po raz kolejny zrobić to co jest takim naszym „dzieckiem”. ZaDyszka na stałe wpisała się w kalendarz biegowy na Podkarpaciu, a także w listę imprez w Dynowie.

Po raz kolejny otrzymaliśmy niesamowite wsparcie od Programu Lider Animator Obudź Swoje Ciało, którego laureatem w 2015 roku był prezes naszego Stowarzyszenia – Łukasz Domin. Tego nie da się opisać słowami, ale u nas przy organizacji każdy „żyje” biegiem i tym co robi. Nikt tu nie idzie na łatwiznę. Wszystko ma być zapięte na ostatni guzik! Myślę, że wyróżnienie byłoby nagrodą dla całego naszego teamu, który już od kilku lat próbuje z dużym powodzeniem zmieniać Dynów na miasteczko które stawia na sport!


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI91 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce