Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

 

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden


Opublikowane w śr., 02/12/2015 - 10:04

Charakterystyka: 

CITY TRAIL to jedyny ogólnopolski cykl biegów przełajowych. Zawody są organizowane w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdej lokalizacji w trakcie jednej edycji odbywa się po 6 biegów, a więc łącznie jest ich aż 60 w jednym sezonie. Dystans jest zawsze ten sam – 5km. W każdym z miast trasy są stałe – co daje możliwość regularnego sprawdzania formy i postępów. 

CITY TRAIL to biegi bez limitu czasu, dzięki czemu każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz może wziąć w nim udział. Z drugiej strony imprezy przyciągają coraz większe grono czołowych polskich biegaczy, są wśród nich m.in. Artur Kern – rekordzista Polski na 5000m w hali, Artur Jabłoński – zwycięzca wielu biegów górskich w Polsce, Dominika Napieraj – pięciokrotna medalistka MP Polski, Sebastian Nowicki – młodzieżowy wicemistrz Polski na 5000m, Daniel Formela – wicemistrz Europy w duathlonie. 

Zawody rozgrywane są w okresie jesienno-zimowym, kiedy imprez odbywa się zdecydowanie mniej niż wiosną, czy latem. Jest to zatem świetna okazja do wykonania mocnego treningu i przygotowania – również psychicznego, czy taktycznego do rywalizacji podczas głównych startów w roku.

Biegi są też najtańszymi w Polsce – podstawowa opłata to 15 zł za bieg, a jeśli ktoś zapisuje się z góry na cały cykl – 10zł per bieg. W ramach tak niskiej opłaty zawodnicy otrzymują elektroniczny pomiar czasu, poczęstunek po biegu – zarówno słone, jak i słodkie przekąski, ciepłą herbatę i napój izotoniczny. Po biegu do dyspozycji zawodników są również masaże oraz porady ortopedów. Niektórym biegom towarzyszą dodatkowe atrakcje, m.in. badania profilaktyczne i strefy zabaw dla dzieci.

Przy okazji każdego biegu rozgrywane są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi startują na dystansie 300m, najstarsi – 2km. Wpisowe to symboliczne 2zł, z czego połowa jest przekazywana na cele charytatywne. 

Wyróżnikiem CITY TRAIL jest organizacja oddzielnej ceremonii zakończenia, podczas której wręczane są nagrody  dla najlepszych biegaczy, a także pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi. Taka podsumowująca gala odbywa się w każdej lokalizacji, po zakończeniu części sportowej – zazwyczaj w ciągu 2 tygodni od ostatniego biegu w danym mieście.

CITY TRAIL to pomysł, który zrodził się w 2009 roku i miał na celu wypełnienie luki, a w zasadzie kilku luk w kalendarzu biegowym. Mianowicie: brak biegów przełajowych w okresie jesienno-zimowym, brak biegów na dystansie 5 km, a także brak oferty dla najmłodszych biegaczy. Celem CITY TRAIL od początku było umożliwienie biegaczom w Polsce szlifowania formy poprzez regularne starty w biegach przełajowych. Z drugiej strony – dystans 5 km i przyjazna, leśna nawierzchnia sprzyjają początkujących biegaczom i to właśnie zachęcenie nowych osób do tej formy aktywności jest drugim celem cyklu. Organizatorzy nie pomijają rodzinnego charakteru imprezy – podczas każdego biegu zachęcają do aktywnego spędzania czasu nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież – na kilku dystansach, dopasowanych do wieku (300m, 600m, 1000m, 2000m). 


Termin: września 2015 do marca 2016 


Uczestnicy: 8500 osób w 11 lokalizacjach


Pula nagród: 170 000 zł


Partnerzy:

Stowarzyszenie Grand Prix Poznania, Nationale-Nederlanden, Salomon, Sunnto, Etixx, Angelini, Good Food, Wydawnictwo Galaktyka, OKT kids


Liczba wolontariuszy: 250


Strona cyklu: www.citytrail.pl


Tak do głosowania zachęcają organizatorzy:

CITY TRAIL to największy cykl biegów w Polsce. Jest kierowany do każdego - dzieci, dorosłych amatorów biegania, zawodowców. To biegi dające możliwość sprawdzania dyspozycji co miesiąc i budowania formy do sezonu wiosenno-letniego. W ramach cyklu odbywają się największe biegi w historii przełajów w Polsce – co miesiąc nad poznańską Rusałką startuje około 1200 biegaczy. Po zsumowaniu wszystkich unikalnych zawodników, CITY TRAIL jest jedną z największych imprez w kraju – w sezonie 2014/2015 w biegach w ramach CITY TRAIL wystartowało blisko 9000 osób, które łącznie mijały linię mety 27 000 razy. 


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI30 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce