Grand Prix Trójmiasta

 

Grand Prix Trójmiasta


Opublikowane w czw., 10/03/2016 - 09:05

Charakterystyka:

Grand Prix Trójmiasta stworzono z myślą o mieszkańcach tej aglomeracji. Cykl ten zakłada współpracę Gdyni, Gdańska oraz Sopotu w celu propagowania zdrowego stylu życia. Poprzez aktywność fizyczną, pragniemy zintegrować społeczność Trójmiejską oraz jej okolic, dając jej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Cyk rozgrywany jest w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to kalendarz biegacza jest bardziej ubogi, a motywacja przeciętnego zawodnika znacznie spada - jak twierdzą organizatorzy. - Poprzez aktywność fizyczną pragniemy zintegrować mieszkańców aglomeracji trójmiejskiej i zachęcić jej jak największa ilość do uczestniczenia w naszych biegach, motywując tym samym do działania oraz pokazując, że każda pogoda jest dobra do uprawiania sportów. Najważniejszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. 

Mając na uwadze różne predyspozycje zawodników, organizatorzy wybrali najbardziej uniwersalny i zarazem ciekawy dystans. Każda z 3 tras mierzy po 8 km. Biegacze ścigają się po leśnych duktach i po plaży. Zróżnicowana rzeźba terenu wytyczonych tras dodatkowo uatrakcyjnia bieg. Najważniejsze, że każdy zawodnik jest w stanie pokonać nasz niewygórowany dystans.

Bonusem w cyklu jest profesjonalny pomiar czasu, dzięki któremu zawodnicy dokładnie znają swoje czasy i są w stanie je porównywać z rekordami życiowymi, zarówno swoimi, jak i innych. Na każdej z imprez najmłodsi mieli okazję skorzystać z mini kącika dla dzieci, gdzie były malowane twarze. 

Podczas jednej z rund – w Gdańsku - biegacze uczestniczyli w oficjalnym otwarciu szlaków wytyczonych na Wyspie Sobieszewskej. Otwarto je z myślą o nordicowcach oraz narciarzach biegowych, ale idealnie wpisywały się również na potrzeby biegających osób. Dzięki temu otwarciu wszystkich zawodników witały władze Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej oraz telewizja i prasa. 

Po każdym etapie na zawodników czekał ciepły poczęstunek i pamiątkowy drewniany medal, który z pozostałymi tworzył jedną całość. Zawodnicy zbierali punkty w klasyfikacji generalnej, aby po zakończeniu 3 etapu, wyłonić zwycięzców całej I edycji. Nagrodami w podsumowaniu były bony pieniężne na odzież marki Brubeck, a w poszczególnych etach puchary. Wspierali nas prezydenci Gdańska, Gdyni oraz Sopotu, Polski Komitet olimpijski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego. 


Termin: od października 2015 do lutego 2016


Liczba uczestników: ok. 330 osób 


Nagrody: 4 800 zł

Partnerzy: 
The North Event Krzysztof Walczak
Brubeck, Karczma Regionalna Koliba, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, Rada Dzielnicy Gdynia Karwiny, Spiker Adrian, Alicja Niemiec Photography


Liczba wolontariuszy: 8 osób


Strona internetowa: www.gp3miasta.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Jest to jedyny taki cykl imprez w Trójmieście, który zrzesza mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu w sportowej atmosferze. Daje możliwość rywalizowania na wysokim poziomie przy profesjonalnym pomiarze czasu. Pierwsza edycja GP3miasta wypadła rewelacyjnie i dlatego też zdobyliśmy uznanie zawodników, co potwierdza ta nominacja.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI66 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce