Kormorany Biegają II w Olsztynie - 13.12.2015

 

Kormorany Biegają II w Olsztynie - 13.12.2015


Opublikowane w czw., 17/12/2015 - 09:45

Charakterystyka:

Kormorany Biegają II to Bieg ku pamięci ofiar stanu wojennego 1981-1983. Imprezę po raz drugi zorganizował Akademicki Klub Turystyczny na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego 13 grudnia 2015 roku. 

Wydarzenie ma na celu nie tylko oddanie hołdu ofiarom stanu wojennego, ale również promocję biegania jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu, zachęcenie studentów do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poznanie uroków okolic miasteczka studenckiego Kortowo, promocja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jako uczelni przyjaznej studentowi oraz integrację olsztyńskich środowisk biegowych.  

Uczestnicy zmagali się z dystansem 5 kilometrów w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych – z padającym śniegiem oraz marznącym deszczem.
 
W biegu wzięły udział 22 osoby - za równo doświadczeni biegacze, jak i amatorzy. Niektórzy z nich mimo, że spóźnili się na start, ukończyli bieg z zadawalającym wynikiem. Po biegu w siedzibie klubu odbyło się spotkanie z Pawłem Śliwińskim – biegaczem, który podzielił się z innymi uczestnikami swoim doświadczeniem udziału w licznych biegach.


Termin: 13.12.2015


Liczba uczestników: 21


Nagrody: 200 zł


Partnerzy:

  • Akademicki Klub Turystyczny w Olsztynie
  • Akademickie Centrum Kultury UWM 
  • Osfp Kormorany
  • Bar Familijny

Strona internetowa: http://www.uwm.edu.pl/akt/www/


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Uważamy, że powinniśmy otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku, ponieważ nasze wydarzenie jest świetnym przykładem na to, iż nie trzeba dużego kapitału do organizacji zawodów biegowych. Wystarczą tylko chęci i przyjaciele, którzy pomogą przy organizacji biegu w dniu zawodów.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI35 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce