Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba w Więcławicach - 19.9.2015

 

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba w Więcławicach - 19.9.2015


Opublikowane w pon., 04/01/2016 - 11:54

Charakterystyka:

Co rok we wrześniu zapraszani jesteśmy do Więcławic wszystkich miłośników biegania, mniej i bardziej wprawnych, małych i dużych! Uczestnicy imprezy podkreślają atrakcyjność tras (urozmaicony teren, piękne widoki). 

Ambasadorem Małopolskiego Biegu Droga św. Jakuba jest znany polski lekkoatleta - Grzegorz Sudoł. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – p. Antoni Rumian. Bieg został objęty patronatem medialnym Radia Kraków, Dziennika Polskiego i Gazety Gminy Michałowice. 

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba jest pełną emocji namiastką „Camino”! Malownicze trasy Biegu pokrywają się częściowo z małopolskim odcinkiem Camino de Santiago. Tworzą pętlę, rozpoczynając się i kończąc przy sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych. Dostosowane są do możliwości bardziej wytrawnych i początkujących biegaczy, wynoszą kolejno - 12, 5 i 7,5 km. Dodatkowo organizowany jest Międzyszkolny Bieg Sztafetowy o Puchar Dyrektora ZS w Więcławicach, nad którym patronat objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Zawody Biegowe dla Dzieci (na boisku w Więcławicach). 

Projekt ma na uwadze popularyzację Małopolskiej Drogi św. Jakuba, ale także krzewienie idei zdrowego stylu życiu przez promowanie aktywności sportowej. Z roku na rok bieg rozwija swoje skrzydła, przyciąga do Więcławic wielbicieli biegania z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy (w drugiej edycji biegu wystartowało w sumie 314 zawodników – 214 w biegu głównym i 100 w biegu sztafetowym). W 2015 roku pobiegli w Michałowicach Grzegorz Sudoł, poseł Ireneusz Raś, Grzegorz Bernasik – popularny dziennikarz Radia Kraków. Pozyskaliśmy wielu sponsorów (m.in. Bikershop, Bank BSR, Małopolanka Zdrój). Partnerem imprezy jest między innymi – Festiwal Biegów. 

Uczestnicy Biegu otrzymali medal w kształcie muszli i podkoszulek z logo "Małopolska Droga św. Jakuba"; posilili się, tradycyjnie już,  pysznym bigosem! Jego smak, od pierwszej edycji imprezy, wabi uczestników do wzięcia udziału w kolejnych jej odsłonach. 

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba jest biegiem rodzinnym. Dzieci poniżej 15 roku życia mogą brać udział w biegu pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Przewidziano atrakcje dla najmłodszych: Zawody Biegowe dla Dzieci (każde dziecko uczestniczące w zawodach otrzymało nagrodę rzeczową). Trzeciemu Małopolskiemu Biegowi Drogą św. Jakuba towarzyszył koncert Gabrysi Świerczek – uczestniczki programu Must Be The Music i SuperDzieciak oraz pokazy fitness przygotowane przez instruktorki z klubu Viva Sport z Michałowic. Nie zabrakło kącika artystycznego dla najmłodszych. Zorganizowano akcję charytatywną na rzecz chorego Kubusia.


Termin: 19.9.2015


Liczba uczestników: 280 soļób (wraz z biegami towarzyszącymi)


Nagrody: Pula 9600 zł


Partnerzy:

  • Bractwo św. Jakuba Więcławice Stare
  • Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pełna Chata"
  • ZS w Więcławicach
  • OSP Więcławice
  • Wydawnictwo Czuwajmy
  • Zimpol Sp. J. D. i Z. i J. Wesołowscy
  • Krakturs

Liczba wolontariuszy: 30


Strona internetowa: www.biegdrogaswjakuba.pl


Tak do głosowania zachęcają organizatorzy:

Nasza impreza tworzona jest na zasadzie wolontariatu. Tu nikt za nic nie otrzymuje wynagrodzenia! Wszystko robimy z miłości do biegania i działania! Pomagają nam ludzie dobrej woli, lokalne stowarzyszenia, szkoła i Urząd Gminy. Chcemy pokazać, że w małej wsi staraniem mieszkańców, może powstać wielka inicjatywa! Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi i opinie, dzięki nim się rozwijamy. Nie spodziewaliśmy się nominacji do plebiscytu Biegowego Wydarzenia Roku, czujemy się zaszczyceni. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy oddany na nas głos.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI38 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce