Noworoczny Bieg Tura w Bielsku Podlaskim - 1.1.2016

 

Noworoczny Bieg Tura w Bielsku Podlaskim - 1.1.2016


Opublikowane w pon., 18/01/2016 - 09:29

Charakterystyka:

Pierwsza edycja imprezy, której celem było przywitanie Nowego Roku aktywnie, na sportowo, w gronie biegaczy. Bieg zorganizowany niskimi kosztami przy zaangażowaniu i współpracy wielu lokalnych środowisk, które dzięki wydarzeniu również miały szansę na integrację. Bieg miał przede wszystkim wymiar rekreacji i dobrej zabawy, mniej liczyły się osiągnięcia sportowe. Jego celem było promowanie aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu, w ruchu. 

Bieg miał też zwrócić uwagę na braki w infrastrukturze pieszo-rowerowej ulic, przez które przebiegał. 

Uczestnicy startowali w przebraniach sylwestrowych. Przed startem odbyła się wspólna rozgrzewka dla wszystkich startujących i kibicujących. Każdy uczestnik otrzymał po biegu pamiątkowy medal a zwycięzcy statuetki, puchary i nagrody rzeczowe. 

Na uczestników biegu czekało szereg dodatkowych bezpłatnych atrakcji towarzyszących w postaci: zarezerwowanej dla uczestników biegu hali basenowej, ogniska w kompleksie leśnym Hołody z pieczonymi kiełbaskami, bigosem, pieczonym baranem, grzanym winem, akompaniamentem akordeonistów, losowaniem nagród w formie zabawy bingo, transportem na ognisko i z powrotem. 


Termin: 1.1.2016


Liczba uczestników: 67 osób


Nagrody: 1 800 zł


Partnerzy:

  • Stowarzyszenie Bielska Inicjatywa Rowerowa
  • Miasto Bielsk Podlaski, Gmina Bielsk Podlaski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim, Nadleśnictwo Bielsk, Klub Fitnes Spartacus, ZHP, Memento Mori, 4aBike, BGŻ BNP Paribas, Nowiny podlaskie, Radio Racja, iBielsk

Liczba wolontariuszy: 32


Strona internetowa: https://web.facebook.com/events/1501120833538193/ 


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Nie liczymy na wyróżnienie. Sam udział w plebiscycie pozwala przedłużyć oddziaływanie imprezy na jej uczestników i obserwatorów oraz dalej realizować cel: promować aktywność fizyczną, ruch na świeżym powietrzu przez okrągły rok bez względu na warunki atmosferyczne, a tym samym zwiększać odsetek aktywnych Polaków i Polek, którzy w drugiej edycji biegu zechcą aktywnie przywitać Nowy Rok. Bo przecież jaki Nowy Rok, taki cały rok!


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI50 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce