Piątka Dla Bartka w Kielcach

 

Piątka Dla Bartka w Kielcach


Opublikowane w wt., 21/06/2016 - 15:15

Charakterystyka:

Piątka dla Bartka to charytatywny bieg na 5 km z którego całkowity dochód przekazany zostaje Bartkowi. - Jest to 5-letni, wiecznie uśmiechnięty młodzieniec, który urodził się bez lewej stopy, jakiś czas temu postanowiliśmy wspólnie z żoną zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie biegał - pisze Damian Orzechowski, ojciec Bartka.

Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”.  Zaczął jego ojciec Damian, stworzył własnoręcznie koszulkę z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” i po wielu miesiącach ciężkiej pracy przebiegł swój pierwszy maraton. Dołączały do niego kolejne osoby, a na chwilę obecną wielka Bartkowa Rodzina liczy już ponad 1000 osób, a „koszulki mocy” z magicznym napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” widoczne są na prawie wszystkich biegach w Polsce i na wielu w Europie

Piątka dla Bartka jest corocznym zwieńczeniem akcji, wspaniałą imprezą biegową z niepowtarzalną atmosferą. Jest też wydarzeniem, które promuje bieganie jako najprostszą aktywność fizyczną dla wszystkich –  co roku w biegu biorą udział osoby w różnym wieku, od dzieci po osoby starsze.

W wymiarze sportowym Piątka dla Bartka to biegi na 5 km, 400 i 800m. Start i meta biegu umiejscowione są na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach. Trasa biegu głównego wiedzie ulicami Kusocińskiego, Szczepaniaka, Alejami na Stadion oraz przez kompleks wypoczynkowy-sportowy „Stadion Leśny”.

Mimo braku pomiaru czasu i nagród finansowych, dla wielu jest to stały punkt w kalendarzu biegowym.


Termin: 5.06.2016


Liczba uczestników: 1402 osoby (w tym dzieci)


Nagrody: rzeczowe


Partnerzy

  • ŚSB sieBIEGA / Fundacja „Nasz Maraton”
  • Szuranie.pl CK.Sport, Hunday 

Liczba wolontariuszy: 30 osób


Strona internetowa: www.fundacjanaszmaraton.pl 


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dla nas to wyjątkowy bieg pod każdym względem. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większą popularność, jest już nie tylko biegiem charytatywnym, ale dla wielu ludzi początkiem przygody z bieganiem. W tym roku poza biegiem zorganizowana została konferencja „Pełnosprawni w sporcie”  która była wydarzeniem towarzyszącym, a podczas której promowaliśmy sport osób niepełnosprawnych.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI90 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce