Pierwszy Bieg Majowy - Lidzbarska 10’tka

 

Pierwszy Bieg Majowy - Lidzbarska 10’tka


Opublikowane w czw., 28/07/2016 - 11:01

Charakterystyka:  

2 maja 2016 roku w Lidzbarku odbył się Pierwszy Bieg Majowy – Lidzbarska 10’tka. To jednocześnie druga edycją biegu na dystansie pięciu kilometrów w Lidzbarku. 

- Impreza zadebiutowała z wielkim sukcesem - oceniają organizatorzy. Wystartowało ponad 100 biegaczy z całej Polski. Najlepszymi zawodnikami wśród kobiet okazała się Martyna Konarzewska z Działdowa, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Raczyński z Kraśnika. Każdy z zawodników otrzymał pakiety startowe, a na końcu zawodów dla każdego czekały pamiątkowe medale. Przez całe zawody dopisała słoneczna pogoda. 

Symbolicznym strzałem w niebo z pistoletu startowego zawody otworzył Burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek. Trasa biegu prowadziła przez park sportowo-rekreacyjny przy ul. Garbuzy, alejki parkowe przy ul. Lipowej nad samym jeziorem, lasem nad Plażą Miejską i wzdłuż jeziora, co stwarzało doskonałe warunki do sportowej rywalizacji, a także do zaspokojenia walorów estetycznych, gdyż okolice trasy obfitowały w piękne naturalne widoki charakterystyczne dla Lidzbarka. 

- Na trasie biegu znajdowało się wielu wolontariuszy dopingujących biegaczy, podających wodę oraz wskazujących zawodnikom prawidłowy kierunek biegu. Cały czas w gotowości była również karetka pogotowia wraz z ratownikami. Zabezpieczeniem akcji od strony ulicy Wodnej oraz Lipowej zajmowały się jednostki Policji oraz OSP w Lidzbarku. Podczas dekoracji medale zostały wręczone przez władze miasta – Burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka oraz Zastępcę Burmistrza Janusza Bieleckiego. Najlepsi zawodnicy, oprócz medali otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów tego wydarzenia. 

Bezpośrednio przed biegiem głównym, czyli Lidzbarską 10’tką, odbył się festiwal biegowy dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział ponad 360 dzieci z Miasta i Gminy Lidzbark oraz okolic. Dla najlepszej czwórki zawodników w każdej kategorii wiekowej czekały medale oraz dyplomy. Wśród wszystkich uczestników biegów odbyło się losowanie nagrody w postaci roweru górskiego ufundowanego przez firmę KARWEL oraz firmę AGD RTV Henryka Kalkowskiego, którą wygrała Julia Osiecka. Każdy z uczestników otrzymał również słodki upominek ufundowany przez firmę ORANGE. 

- Każdy startujący okazał się zwycięzcą, ponieważ uczestnictwo w zawodach nawet najmniejszej rangi jest wielkim sukcesem zdrowia i hartu ducha. Mamy nadzieję, że imprezami tego typu będziemy krzewić dbałość o kulturę fizyczną wśród naszych mieszkańców oraz wpłyniemy na popularyzację naszego miasta jako doskonałe miejsce do uprawiania turystyki prozdrowotnej, sportu i rekreacji. Bieg Lidzbarska’10tka idealnie spełnił swoją rolę w realizacji celów jakie sobie zakładamy. Pragniemy cyklicznie rozwijać nasz festiwal biegowy tak, aby docierał do jak największej rzeszy biegaczy i widzów.


Termin: 2.5.2016 r.


Liczba uczestników: 503 osoby (w tym dzieci)


Nagrody: 4800 zł


Partnerzy:

 • MOSiR Lidzbark, UMiG Lidzbark
 • Ambrowil –  Ośrodek wczasowy
 • Grażyna Zakrzewska – sponsor indywidualny
 • Złoto, Srebro, Zegarki – Mariusz Jagodziński
 • AgroNaft
 • Jupiter – stacja kontroli pojazdów
 • MP-Auto
 • Danusia – Ośrodek wczasowy
 • Wacławski Edward – Sklep z elektroniką
 • Neonet Lidzbark
 • Karwel – Producent karniszy
 • SGB Bank SA Lidzbark
 • Credit Agricole Lidzbark

Liczba wolontariuszy: 50 osób


Strona imprezy: http://mosirlidzbark.pl/?p=3273


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Sądzimy, że każda impreza non profit propagująca kulturę fizyczną, między innymi i nasza, zasługuje na to miano.


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI106 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce