PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

 

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy


Opublikowane w śr., 06/07/2016 - 09:21

 


Charakterystyka:

Największa impreza biegowa w Bydgoszczy, mająca na celu aktywizację społeczeństwa, oddziaływanie i propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Ważnym wyróżnikiem jest integracja rodzinna, możliwość uczestnictwa w imprezie całych rodzin, rodziców i dzieci, z których każdy może startować w tym samym czasie w innej konkurencji lub dyscyplinie. Programy „Lekkoatletyka dla każdego” oraz „Sportgeneracja” realizowane podczas imprezy popularyzują formy aktywnego spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowym celem festiwalu jest integracja środowisk biegowych oraz środowisk rolkarzy z województwa kujawsko-pomorskiego i innych województw. 

Impreza łączy w sobie wszystkie cechy festiwalu biegowego. Poprzez wprowadzenie do programu biegu dla rolkarzy na dystansie 10 km oraz zawodów dla dzieci, wykracza ona poza ramy klasycznych zawodów biegowych. Elementami wyróżniającym PKO Bydgoski Festiwal Biegowy  są aspekty prorodzinne, aktywizacja całych rodzin, poprzez możliwość uczestnictwa w imprezie zarówno rodziców, jak i dzieci, z których każdy może startować w tym samym czasie, w innej konkurencji lub dyscyplinie.

Same zawody sportowe dla dzieci, posiadają bardzo atrakcyjną formę i oprawę. Organizowane są na płycie stadionu lekkoatletycznego Zawiszy. W imprezie wzięło udział ponad 300 uczestników. Młodzi sportowcy mieli okazję wystartować i rywalizować w wielu konkurencjach, np: bieg sprinterski na dystansie 60m, bieg przez płotki na dystansie 50m, skok w dal z miejsca, rzut mini oszczepem, rzut piłką lekarską zza głowy w przód, bieg wytrzymałościowy na dystansie 400m. Każdy młody zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji w swoich kategoriach wiekowych upominki. 

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy popularyzuje różne dyscypliny sportowe, oferuje więcej form aktywności ruchowej i współzawodnictwa. Integruje środowisko biegaczy oraz rolkarzy. Łączy w sobie znamiona rywalizacji i propagowania zdrowego stylu życia. Skupia i integruje uczestników w różnym wieku oraz w różnym stopniu zaawansowania biegowego - od doświadczonych zawodników do amatorów ruchu. Od najmłodszych uczestników imprezy, dzieci w wieku przedszkolnym, poprzez młodzież szkolną i gimnazjalną, aż do osób najstarszych. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy uzyskał certyfikat Trzech Gwiazdek organizacji European Athletics w ramach europejskiego projektu - „Running for All”. Spełnienie wymagań stawianych przez European Athletics gwarantuje uczestnikom wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony oraz europejski standard biegu.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli:

Maciej Kurzajewski - prezenter telewizyjny, dziennikarz sportowy TVP Sport i TVP1.
Paulina Chylewska - dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Paweł Januszewski - lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998.
Krzysztof Łoniewski - dziennikarz sportowy Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Artur Partyka - polski lekkoatleta, skoczek wzwyż, dwukrotny medalista Olimpijski, medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, Mistrz Polski.
Paweł Ochal - Mistrz Polski w Maratonie, zwycięzca Maratonu Warszawskiego, medalista Mistrzostw Europy U-23 na 10 000m, który startując w biegu na 10 km, otworzył rekord trasy z wynikiem 30 min 59 sek.


Termin: 22.05.2016 r.


Liczba uczestników: 2500 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 24 430 zł


Partnerzy:

 • Stowarzyszenie Maraton Bydgoski
 • PKO Bank Polski
 • Miasto Bydgoszcz
 • "CWZS" Zawisza Bydgoszcz
 • Centrum Medyczne Gizińscy
 • BiegamBoLubię, Maratony Polskie
 • TVP Sport, TVP 3 Bydgoszcz, Radio PIK
 • Express Bydgoski, Gazeta Pomorska
 • Metropolia Bydgoska, Aktywna Bydgoszcz
 • ASICS, Etixx Polska, SISU
 • Marwit, Markety Piotr i Paweł, Autex (FIAT), Elements, Sklepy Sportowe Olimpia, Sport Factory
 • Leśny Park Kultury i Wypoczynku

Liczba wolontariuszy: 120 osób


Strona internetowa: www.pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Pierwsza edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego to zupełnie nowa inicjatywa biegowa w stolicy polskiej lekkiej atletyki Bydgoszczy. W swoim debiucie impreza zgromadziła ponad 2500 uczestników i zdobyła bardzo pochlebne opinie wśród startujących, partnerów i obserwatorów festiwalu. Sukces sportowy i organizacyjny imprezy był szeroko komentowany w mediach lokalnych, ogólnopolskich i internetowych. Pozytywne opinie i wrażenia uczestników na temat festiwalu były szeroko publikowane na  portalach społecznościowych. Relacje z wydarzeń 1. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego dostępne są w postaci wideo i fotorelacji m.in. na portalach Facebook, YouTube, TVP 3 Bydgoszcz oraz stronie internetowej www.pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl. Na podkreślenie zasługuje fakt iż impreza pomimo ciężkich warunków pogodowych (28° C, przy pełnym słońcu) została przeprowadzona w sposób bardzo sprawny i bezpieczny dla uczestników, którzy potwierdzili to w opiniach poimprezowych.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI93 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce