Półmaraton Szlakiem Riese w Głuszycy

 

Półmaraton Szlakiem Riese w Głuszycy


Opublikowane w śr., 20/07/2016 - 11:53

Charakterystyka:

Półmaraton Szlakiem Riese to bieg, który poprzez sport przybliżył tragiczną historię ludzi, którzy budowali kompleks podziemnych miast Riese.

Start poprzedził wykład na ten temat podziemnych miast Riese. Uczestnicy biegu mogli szerzej spojrzeć na zagadkowy temat Riese. Na trasie biegu zobaczyli wiele naziemnych budowli, które nie są prezentowane podczas wycieczek do sztolni Osówki i Włodarza. Budowle te były oznaczone tabliczkami informacyjnymi, a wcześniej zostały omówione przez przewodnika z Poziemnego Miasta Osówka.

Podczas zawodów biegacze zmierzyli się z bardzo trudną trasą. Wzrost i spadek wysokości to +755/-755m, a maksymalne nachylenie trasy wynosi +27” i -24”. Zawodnicy wystartowali z ulicy Leśnej w Głuszycy pod górę w kierunków stawów retencyjnych. W Głuszycy zlokalizowana była także meta.

Każdy z zawodników, który ukończył bieg otrzymał unikatowy medal wykonany przez organizatora. Medal był wykonany z zardzewiałej blachy i wyglądał jakby zawodnik wykopał go z podziemi. Najlepsi zawodnicy otrzymali medal na łańcuchu – co miało symbolizować niewolnicza pracę związaną z budową kompleksu Riese.

Po zawodach biegacze udali się na posiłek regeneracyjny. 

Ambasadorem biegu był Dariusz Michalczewski, który wystartował bieg. Po biegu zorganizowano spotkanie z tym utytułowanym bokserem.

Biegacze mieli możliwość zwiedzenia podziemi Osówka i Włodarz (dla uczestników zawodów 50% zniżki). Zorganizowano specjalne wejścia o godzinie 17:00 i 19:30.


Termin: 2.7.2016


Liczba uczestników: 110 osób


Partnerzy:

  • Stowarzyszenie Nowoczesna Opolszczyzna
  • Gmina Głuszyca

Liczba wolontariuszy: 24 osoby


Strona imprezy: http://www.waligoraruncross.pl/index.php?akcja=riese


Tak organizator zachęca do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Z uwagi na wysoki poziom organizacyjny oraz szereg atrakcji za minimalne wpisowe, które wynosiło 10 zł. Impreza była całodobową propozycją dla ludzi aktywnych ciekawych historii (wykład, spotkanie z Dariuszem Michalczewskim, zwiedzanie sztolni).


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI101 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce