Półmaraton Wiązowski - 28.02.2016 r.

 

Półmaraton Wiązowski - 28.02.2016 r.


Opublikowane w czw., 07/04/2016 - 09:51

Charakterystyka:

Półmaraton Wiązowski to jeden z najstarszych biegów w Polsce, rozgrywanych w okresie zimowo-wiosennym. Został stworzony w 1981 roku i odbywa się zawsze na przełomie lutego i marca. 

W  edycji 2016 impreza dołączyła do Grand Prix Traktu Brzeskiego, czyli serii imprez biegowych, które odbywają się w okolicy historycznego Traktu Brzeskiego. Pierwsza edycja Grand Prix została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy i uznana za sukces organizacyjny, co zaowocowało kolejną edycją o rozbudowanej formule, poszerzonej o kolejne imprezy z naszym półmaratonem i Wiązowską 5-tką na czele.

W 36. edycji Półmaratonu padł nie tylko rekord frekwencji, ale i trasy. W uzyskaniu doskonałych wyników pomogła nowa, szybsza, w opinii zawodników – lepsza trasa: do półmetka zawodnicy biegli starą trasą do Glinianki, a wrócili tym razem przez malownicze lasy Pęclina. Jednak aby świetnie się bawić w Wiązownie nie trzeba biegać półmaratonów, bo impreza to nie tylko bieg główny na dystansie 21,097 km. Na starcie Wiązowskiej 5-tki może stanąć każdy, kto ukończył 14 lat. W biegach młodzieżowych startują nawet 6-latkowie, a młodsi próbują swoich sił w Biegu Krasnoludków – czyli wielkiej atrakcji imprezy dedykowanej przedszkolakom, które w specjalnej oprawie pokonują dystans około 200 metrów.

Ogromne zaangażowanie samorządu lokalnego, mieszkańców i sponsorów sprawia, że wciąż rośnie zainteresowanie Półmaratonem. W 36. Półmaratonie Wiązowskim na starcie stanęło 1929 zawodników i zawodniczek: 1043 w biegu głównym na dystansie 21,097 km, 315 w Wiązowskiej 5-tce, 371 w biegach młodzieżowych i 200 w Biegu Krasnoludków. Dla porównania  w latach 2012, 2013 i 2014 było ich tylko około 700. Nie zwiększając wydatków z gminnej kasy, angażując za to rzesze wolontariuszy, namawiając kolejnych sponsorów udało się w dwa lata niemal dwukrotnie powiększyć rozmiary tej imprezy. W tym czasie znacząco obniżono wpisowe i wzbogacono zestawy startowe.

Organizatorami Półmaratonu są samorząd gminny, Klub Sportowy „Advit” przy współpracy z placówkami oświatowymi, ochotniczymi strażami pożarnymi, klubami sportowymi, uczniowskimi klubami sportowymi, policją i żandarmerią wojskową oraz liczną grupą wolontariuszy. Wolontariat to już tradycja imprezy. W prace zaangażowane są niekiedy całe rodziny. Sukces przedsięwzięcia jest wynikiem pracy ludzi, którzy pragną upowszechniać zdrowy tryb życia i zachęcać do biegania zawodników w każdym wieku, promować sport, jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu.


Liczba uczestników: 2200 osób (wraz z biegami towarzyszącymi)


Nagrody: 41 900 zł


Partnerzy:

  • Rada i Wójt Gminy Wiązowna, Klub Sportowy ADVIT
  • Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Wiązowna, placówki oświatowe z terenu gminy Wiązowna, Policja, Żandarmeria Wojskowa, Urząd Gminy Wiązowna, kluby sportowe z terenu gminy Wiązowna

Liczba wolontariuszy: 400


Strona imprezy: www.wiazownapolmaraton.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Półmaraton Wiązowski to impreza sportowa integrująca mieszkańców oraz świetna promocja gminy. Doskonałe oznakowanie tras, baza sportowa w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Wiązownie – z zapleczem gastronomicznym i opieką medyczną, to niepodważalne atuty naszego mitingu. Pólmaraton Wiązowski to świetny sprawdzian przed całorocznymi występami lekkoatletycznymi dla wyczynowców, a także znakomity trening dla amatorów.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI70 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce