PZU Maraton Karkonoski - 1.8.2015

 

PZU Maraton Karkonoski - 1.8.2015


Opublikowane w pon., 11/01/2016 - 09:05

Charakterystyka:

Idea imprezy to promocja regionu turystycznego Karkonoszy w Polsce i na świecie, a także popularyzacja biegów górskich jako formy turystyki aktywnej.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku… Początkowo na trasie pomiędzy kumulacjami Karkonoszy Szrenica-Śnieżka-Szrenica, a teraz ze startem i metą przy wyciągu w Szklarskiej Porębie co pozwoliło na  start większej ilości osób i zwiększenie limitu przez KPN.

W ramach imprezy trzykrotnie odbywały się Mistrzostwa Polski i oraz Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim, podkreślając wysoki poziom organizacyjny wydarzenia. 

Bardzo malownicza i urokliwa trasa poprowadzona grzbietem Karkonoszy zahaczająca o najwyższy szczyt Śnieżkę, na której zawodnicy mogą podziwiać piękno Karkonoszy w biegu (chociaż ze względu na nawierzchnię trasy zawodnicy mówią, że podziwiają kamienie pod nogami). Idealna trasa i miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z biegami górskimi i dystansem ultra. 

Osoby, które nie są jeszcze przygotowane na dystans ultra od 2015 roku mogą spróbować swoich sił na dystansie półmaratonu, natomiast „szaleńcy” mogą pobiec w sobotę na dystansie ultra a w niedzielę rozbiegać to w półmaratonie.


Termin: 1.8.2015


Liczba uczestników: 770 osób (wraz z biegami towarzyszącymi)


Nagrody: 35 000 zł


Partnerzy:

  • Fundacja Maraton Karkonoski
  • PZU S.A., Miasto Szklarska Poręba, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, Karkonoski Park Narodowy, Grupa Karkonoska GOPR, ENERVIT XC Life Tomasz Kałużny, SPORTSPLAB, SudetyLift Sp. z o.o.  Termy Cieplickie 

Liczba wolontariuszy: 40


Strona imprezy: www.maratonkarkonoski.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

7. PZU Maraton Karkonoski został wybrany Najlepszą Imprezą Sportową w 2015 roku na Dolnym Śląsku. Cieszymy się, że nasze ośmioletnie zaangażowanie w organizację zostało docenione przez uczestników. Sygnały pozytywnego odbioru, jak i konstruktywnej krytyki od zawodników dopingują nas do dalszego rozwoju imprezy, więc wyróżnienie Biegowym Wydarzeniem Roku „zmusi” nas do intensywnej pracy by wszyscy wyjeżdżali zadowoleni spod Szrenicy.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI45 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce