Rafako Półmaraton Racibórz - 30.08.2015

 

Rafako Półmaraton Racibórz - 30.08.2015


Opublikowane w śr., 06/01/2016 - 14:35

Charakterystyka:

Racibórz to miasto biegaczy, w ciągu roku organizowanych jest 7 imprez biegowych dla mieszkańców, na których rocznie przybywa uczestników. Ten rok był szczególny dla organiztorów, gdyż organizacja półmaratonu to już bardzo duże wyzwanie. Impreza mogła udać się tylko pod jednym warunkiem – „wszystkie ręce na pokład”. I też tak się stało – wszystkie instytucje miejskie, służby mundurowe, wolontariusze, a nawet penitencjariusze zakładu karnego z chęcią przystąpili do akcji pod nazwą 

1. RAFAKO Półmaraton Racibórz (łącznie ok. 400 os.). Od tego momentu najważniejsi stali się uczestnicy. Zadbano dla nich o: profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne (35 st. C podczas biegu), punkty żywnościowe, odświeżania, wodopoje. Po skończonym biegu zawodnicy mogli zjeść posiłek regeneracyjny pod specjalnie przygotowanym namiotem. Na trasie biegu zawodnicy ani przez chwilę nie czuli się samotni, gdyż oprócz licznych kibiców zgromadzonych na trasie biegu, którzy brawami dodawali sił, co kawałek były rozstawione zorganizowane grupy dopingujące, które prześcigały się pomysłach. 

Dla osób, które przybyły z dalszych zakątków Polski i nie tylko przygotowano darmowe miejsca noclegowe w pobliskiej hali sportowej. Mogli oni skorzystać również w dniu poprzedzającym imprezę z „pasta party”. Nie można było zapomnieć o najmłodszych, dlatego specjalnie dla nich organizowane były gry i zabawy pod okiem animatorów, jak również konkursy organizowane przez Fundację Spartanie Dzieciom, która przybyła specjalnie aby wesprzeć w zbiórce pieniędzy na rzecz chorej Madzi. 

W niskiej cenie pakietu startowego (od 15zł) uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki techniczne, posiłek regeneracyjny oraz niespodziankę z raciborskiego browaru. 

Swoją obecnością zaszczycili całe wydarzenie Ewa Bugdol - 7-krotna mistrzyni Polski w triathlonie oraz pięściarz Igor Jakubowski z drużyny Rafako Hussars Poland, aktualny wicemistrz Europy w wadze ciężkiej. 

Nie tylko zwycięzcy wracali do domu z nagrodami, ponieważ wśród wszystkich uczestników rozlosowane były nagrody w postaci telewizora, skutera, rowerów.  

Biorąc pod uwagę fakt, iż była to pierwsza edycja imprezy, sukcesem okazała się już sama frekwencja ok. 750 os., a biorąc pod uwagę pozytywne komentarze zawodników, wydaje mi się, że imprezę można zaliczyć do udanych zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. 


Termin: 30.08.2015


Liczba uczestników: 722 osób


Nagrody: 16 500 zł


Partnerzy:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz Miasto Racibórz
  • RAFAKO Grupa PBG, Spartanie Dzieciom, Federacja Sportowa Energetyków, Castorama Racibórz, fotoperla.eu, ZWiK Sp. z o.o. w Raciborzu,  intracom.pl, SGL Group, Zajazd Złota Iglica, Dentica 24, ensol24, MK Bicycle, Hele Mele Centrum Edukacyjne, Akademia Fitness, Pałac Wojnowice, Elda Sp. z.o.o., Restauracja i Pizzernia Ludowa, Lillu Play

Liczba wolontariuszy: 250


Strona imprezy: http://www.raciborz.pl/miasto_raciborz/polmaraton.html


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Racibórz w aglomeracji śląskiej nie należy do wielkiego miasta, dlatego zorganizowanie naszego półmaratonu, według biegaczy, na bardzo wysokim poziomie, było dużym wysiłkiem organizacyjnym. Wyróżnienie w Państwa plebiscycie byłoby dla wszystkich zaangażowanych w akcję – I RAFAKO Półmaraton Racibórz wielką nobilitacją, a uczestników biegu jeszcze bardziej utwierdziło w przekonaniu, że wszystko zostało zorganizowane na najwyższym poziomie.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI40 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce