Rajd „Z kompasem” w Gdyni - 26.9.2015

 

Rajd „Z kompasem” w Gdyni - 26.9.2015


Opublikowane w czw., 11/02/2016 - 11:27

Charakterystyka:

Przygoda, rywalizacja, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – uwielbiamy to! Wiemy, że wiele osób podziela nasze zainteresowania, dlatego postanowiliśmy zorganizować rajd na orientację - imprezę, w której liczy się nie tylko sprawność fizyczna, ale także umiejętności związane z orientacją w terenie, posługiwaniem się mapą i kompasem. 

Rajd „Z kompasem” to przede wszystkim świetna zabawa, oderwanie od codziennego zgiełku, hałasu, natłoku pracy, naładowanie akumulatorów i rozkoszowanie się wspaniałą przyrodą. Rajd „Z kompasem” to emocje dla każdego: świetna rodzinna zabawa, mocny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących, kilometry spędzone w marszu, biegu lub na rowerze na łonie przyrody. Imprezie towarzyszą również dodatkowe atrakcje, takie jak np. występy kaszubskich zespołów. 

A teraz po kolei: przybywasz do nas na Rajd, odbierasz pakiet startowy od przemiłych, przeuroczych dziewczyn z naszego Teamu, bierzesz do ręki kolorową mapę, która doprowadzi Cię do unikatowych, tajemniczych miejsc. Stajesz z innymi pod wspaniałą, dmuchaną bramą startową, dokoła Ciebie jest radośnie, czujesz sportowe emocje. Setki uczestników z kolorowymi numerami startowymi wspólnie odliczają czas pozostały do startu. Dziesięć… trzy, dwa, jeden, start! I mkniesz w czarujące trasy szukać ukrytych w lesie punktów kontrolnych. 

Po powrocie z drogi czeka na Ciebie uśmiechnięty zespół Rajdowego Bufetu i częstuje wybornym Żurkiem Pana Tomka oraz pysznymi Kaszubskimi Śledzikami. Pijesz rozgrzewającą herbatkę z cytrynką i zajadasz się soczystą kiełbaską z ogniska. Mniam, mniam! I oczywiście poznajesz fantastycznych ludzi, rozmawiasz, śmiejesz się, analizujesz z ziomkami przebytą trasę. Zanim skończy się ta impreza już tęsknisz za kolejną!

Nasi uczestnicy mają do wyboru kilka tras- różnych pod względem trudności. Poszczególne trasy nazwane się kolorami a wzorcem do ustalania ich długości był maraton. Są to: trasa piesza o długości ¼ maratonu „Smerfowa” (Niebieska), ciesząca się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi; dwie trasy piesze o długości pół maratonu (Zielona o średniej trudności i Czarna- trudna nawigacyjnie); Czerwona- trasa piesza o długości 50 km dla prawdziwych gladiatorów orienteeringu. Mamy również trzy trasy rowerowe: „Kubusiową” (Pomarańczową) o długości pół maratonu; Żółtą o długości jednego maratonu oraz Fioletową- 100 km. Część tras uczestniczy w Pieszym oraz Rowerowym Pucharze Polski Imprez na Orientację a także w Pucharach Pomorza. 

Każdy z punktów kontrolnych, do których docierają uczestnicy Rajdu, posiada swoją nazwę- zapisaną na mapie. „Krwawe wrzosowisko”, „Kamienny strażnik”, „O jedną przecinkę za daleko”, „Wielbłądzie Garby”, „ Źródło nowych sił”, „Czy ja śnię, czy tonę”- to tylko niektóre z nazw, którymi zaskakujemy naszych zawodników.

Wyniki wielu uczestników są imponujące i zasługują na ogromny podziw. Na ostatnim Rajdzie „Z kompasem” Artur Fankidejski pokonał Trasę Czerwoną (50 km) w czasie 5h34min znajdując po drodze 19 punktów kontrolnych! Na innym Rajdzie zawodnicy startowali w Łebie a po godzinie byli już przy oddalonej o ponad 10 kilometrów latarni morskiej w Stilo. Cały szlak przebiegał po piaskach nadmorskich i wydmach! Na trasach nocnych o długości pół maratonu zawodnicy osiągają już czasy poniżej trzech godzin! Podkreślam, że jest to rajd na orientację, więc oprócz samego biegu szukamy jeszcze ukrytych punktów kontrolnych! 

Rajd „Z kompasem” jest jedną z najszybciej rozwijających się tego typu imprez w Polsce. Pierwsza edycja Imprezy miała miejsce w Łęczycach, kolejne w Lęborku, Szemudzie, Kartuzach, Luzinie, Łebie, Sierakowicach, Choczewie i Lini- gdzie gościliśmy ponad 400 uczestników z ośmiu województw. Wędrujemy zatem po całym Pomorzu starając się pokazać naszym uczestnikom najcenniejsze walory regionu- czarujący nadmorski las, ukryte w lesie wydmy, malownicze potoki, jeziora, bagna, wąwozy, wzgórza morenowe- prawdziwe skarby pomorskiej przyrody! 

Rajd „Z kompasem” to prawdziwa uczta dla ciała i ducha… Zdecydowanie warto nas odwiedzić!

Serdecznie zapraszam

Marcin Jank
Kierownik Rajdu


Termin: 26.9.2015


Liczba uczestników: 415 osób ( tym 35 na najdłuższej trasie)


Nagrody: 10 000 zł


Partnerzy:

  • Klub Imprez Na Orientację „Zkompasem.pl”
  • Miasto Gdynia, Portal Trojmiasto.pl, Radio Kaszëbë, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie, Poznaj Świat, Rowertour, Bergson C.H. Riviera, Kolibki Adventure Park, Centrum U7, Wspinalnia Elewator

Liczba wolontariuszy: 20 osób


Strona internetowa: http://zkompasem.pl/


Tak organizatorzy zachęcają do uczestnictwa i głosowania:

Już w maju 2016 czeka nas Dziesiąty, Jubileuszowy Rajd ”Z kompasem”. Z kolei we wrześniu 2016 minie 5 lat od pierwszego naszego Rajdu. Rok 2016 jest zatem szczególny dla naszego Klubu Imprez na Orientację.

Chcemy nadal rozwijać tę Imprezę z jej niepowtarzalnym klimatem. Chcemy propagować również tę wspaniałą formę aktywności jaką jest orientacja sportowa.

Prosimy zatem: oddaj swój głos w Plebiscycie na Biegowe Wydarzenie Roku na Rajd „Z kompasem”!


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI61 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce