Solankowy Koszmar w Inowrocławiu - 29.08.2015 r.

 

Solankowy Koszmar w Inowrocławiu - 29.08.2015 r.


Opublikowane w wt., 01/03/2016 - 15:34

Charakterystyka:

Solankowy Koszmar to bieg z przeszkodami na 5 km i 7 km, którego pierwsza edycja odbyła się 29 sierpnia 2015 roku na terenie przepięknego Parku Solankowego znajdującego się w uzdrowiskowym Inowrocławiu. Swoją nazwę impreza zawdzięcza historii Inowrocławia, o którym mówi się ,,miasto na soli”, ponieważ leży na potężnym wysadzie solnym. 

By sprawdzić sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną uczestników, organizatorzy przygotowali 29 przeszkód, zarówno sztucznych, jak i naturalnych, przy wykorzystaniu ukształtowania  terenu i infrastruktury zewnętrznej usytuowanej na terenie Parku. Biegacze czołgali się, wspinali, zjeżdżali po linach i po wodzie, brodzili w wodzie, przeskakiwali przez płomienie oraz musieli pokonać między innymi: 2-metrowe ściany, kłody drzew, wały, opony zatopione w wodzie, wieże, "wilcze doły”, wrak auta czy ogień. 

Jedną z przeszkód było przebiegnięcie po tarasie widokowym tężni, z którego uczestnicy mogli podziwiać panoramę Parku Solankowego. Powietrze w otoczeniu tężni wypełnione jest solankowym areozolem posiadającym szczególne właściwości lecznicze. Tak więc, biegacze mogli nie tylko dobrze się bawić, ale również zaczerpnąć odrobinę zdrowego, kujawskiego powietrza.

Na mecie stanęło ponad 220 zawodników, nie tylkoz Inowrocławia, ale także z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Kruszwicy, Barcina czy Gniewkowa. Wszystkie osoby, które ukończyły bieg otrzymały drewniane medale z pamiątkowym grawerem. 

Przed startem każdej z grupy, prowadzona była rozgrzewka z profesjonalnymi trenerami personalnymi, którzy pomagali przygotować się uczestnikom do czekającego ich wysiłku. Dodatkową atrakcją dla biegaczy były z pewnością usługi masażystów, którzy wykonywali zabiegi masażu przedstartowego, jak i odnowy biologicznej po zakończeniu biegu.

W miasteczku biegacza zorganizowane były konkursy z nagrodami dla dzieci, które przyjechały kibicować swoim rodzicom. Zawodnicy mogli podziwiać również pokaz sprzętu inżynieryjnego oraz saperskiego, który zaprezentował 2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny.


Termin: 29.08.2015 r.


Liczba uczestników: 220 osób


Nagrody: 12 360 zł


Partnerzy:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu,
  • Klub Sportowy Motywacja Piotr Ziarniecki,
  • CF Renegat Inowrocław

Liczba wolontariuszy: 17 osób


Strona imprezy: www.solankowykoszmar.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Solankowy Koszmar to impreza, która w 2015 r. po raz pierwszy pojawiła się w inowrocławskim kalendarzu imprez miejskich, ale z pewnością będzie kontynuowana w następnych latach. Obie trasy biegu usytuowane były w pięknym otoczeniu Parku Uzdrowiskowego, który stanowi główną wizytówkę Inowrocławia.

Poprzez organizowanie tego typu przedsięwzięć, dążymy do rozpowszechniania i popularyzowania biegów z przeszkodami, jako atrakcyjnej formy aktywności ruchowej. Chcemy, aby uczestnicy na długo zapamiętali naszą imprezę i chcieli wrócić do nas za rok, żeby po raz kolejny zmierzyć się z własnymi słabościami oraz przeszkodami, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o prawdziwych twardzielach/twardzielkach. Pierwsza edycja Solankowego Koszmaru z pewnością pozwoliła nam na wyciągnięcie wniosków, które zaowocują podczas jego organizacji w przyszłości.  

To dzięki Waszemu zgłoszeniu bierzemy udział w tym Plebiscycie, więc teraz i Wy możecie pomóc nam w drodze ku Biegowemu Wydarzeniu Roku 2015/16!!! 


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI64 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce