Świąteczne Spotkanie Biegowe w Wielkiej Wsi

 

Świąteczne Spotkanie Biegowe w Wielkiej Wsi


Opublikowane w śr., 08/06/2016 - 20:30

 


Charakterystyka:

Integracja rodzinna i międzypokoleniowa, mająca na celu przełamanie strachu przed udziałem w swoim pierwszym biegu z klasyfikacją i propagowanie zdrowego stylu życia i regionu.

W 2016 r. Świąteczne Spotkanie Biegowe odbyło się po raz drugi. Frekwencja wzrosła blisko 3-krotnie. Wszystko dzięki profesjonalnemu przygotowaniu tego amatorskiego biegu. Dystans główny to 10km po ulicach Wielkiej Wsi od Doliny Dunajca po rezerwat przyrody na Panieńskiej Górze. Malowniczość oraz umiarkowana trudność trasy zyskała wielu zwolenników i bardzo pozytywne opinie. Na trasie dwa punkty z wodą oraz na mecie. 

W pakiecie startowym znaleźć można było m.in. szejker 0,7 l.  Kolejny, powód dla którego do Wielkiej Wsi zjechało aż tylu biegaczy to rodzinny i kameralny charakter imprezy. Na boisku szkolnym rozłożone były stoliki, ławki, parasole – cały czas przy muzyce. Przed biegiem głównym odbyły się biegi dla dzieci od 5 – 11 roku życia. Czynny był plac zabaw oraz przedszkole z profesjonalną obsługą. Biuro zawodów, szatnie, natryski, depozyt – wszystko na miejscu i na wysokim standardzie. Duże parkingi i wygodny dojazd. Regulamin zakładał specjalne wyróżnienia dla par rodzic/dziecko, rodzeństwo, małżeństwo – mieli oni także duże rabaty do  opłat startowych. Prowadziliśmy także klasyfikacje wiekowe z nagrodami. 

Kolejnymi, wysoko ocenianymi przymiotami imprezy były: elektroniczny pomiar czasu, bezzwrotne, indywidualne numery startowe z chipami, jedyne w Polsce – ręcznie malowane przez artystkę z krakowskich Sukiennic – medale w kształcie złotych pisanek w skali 1:1, certyfikat z wynikiem po biegu, sms  z wynikiem. 

Rozgrzewkę przeprowadziła Anna Adamczyk – trener personalny, instruktor fitness i Zumby z międzynarodowymi certyfikatami. Po biegu na wszystkich czekała pyszna gulaszowa z dużą ilością mięsa i warzyw, swojski chleb – nikt nie mógł uwierzyć, że na wiejskim biegu takie jedzenie!!! Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała karetka z zespołem, pielęgniarka oraz kilkunastu strażaków. Przed pierwszym zawodnikiem jechał kład, a za peletonem specjalistyczny pojazd strażacki.

Ceremonia wręczania nagród polegała na wręczeniu pucharów i statuetek za najlepsze wyniki w kategoriach OPEN, wiekowych i specjalnych, a następnie losowaliśmy blisko 40 nagród rzeczowych [albumy, książki tematyczne, polary 4f, koszulki, kwiaty doniczkowe, kupony na upominki, zniżki na pizzę, talony na piwo w pubie]. Przygotowaliśmy także specjalną ściankę do pamiątkowych zdjęć.
Od strony sportowej: w pierwszej edycji na dystansie 10km i 1 mili wystartowało 42 zawodników. W 2016 roku na starcie stanęło łącznie na wszystkich dystansach 123 osoby. Na dystansie 10km padł rekord trasy: 34:47 [Roman Rostykus – Ukraina], najszybszy Polak to Grzegorz Czyż – 35:57. W biegu uczestniczyło 4 zawodników z Ukrainy [w tym 1 kobieta]. Wśród kobiet wygrała Joasia Olchawa z Krakowa [42:04]. Sukcesem była także obecność mieszkańców Gminy i sołectwa – razem 24 zawodników. 

Cały dochód z imprezy został przekazany na cele charytatywne – rehabilitację 14-letniego Michała 
z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Prowadziliśmy także rejestrację dawców szpiku.
Do najbardziej utytułowanych zawodników jacy wzięli udział w naszym biegu należą: Grzegorz Czyż – Automatyka Grupa Azoty Bogumiłowice, Kamil Tekiela – IzzyRunning.pl Kraków, Roman Rostykus – Lwów, Konstiantyn Koliada – Lwów, Łukasz Marmol – Jedność Nowy Sącz, Kamil Skiba – Sokół Tarnów, Joanna Olchawa – Kraków, Marek Stępień – Victoria Brzesko, Marek Pilch – BBL Kraków.


Termin: 2.04.2016


Liczba uczestników: 123 osoby


Nagrody: 3 800 zł


Partnerzy:

 • Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi
 • Patron Honorowy i współorganizator - Roman Łucarz - Starosta Tarnowski
 • Patron Honorowy i partner - Paweł Smoleń - Przewodniczący Rady Powiatu
 • Patron Honorowy i partner - Tadeusz Bąk - Burmistrz Wojnicza
 • Aneta Kawa - Sołtys Wielkiej Wsi, Rada Sołecka Wielkiej Wsi,
 • Alicja Święch - Sołtys Milówki, Rada Sołecka Milówki
 • Województwo Małopolskie
 • Tadeusz Pawlina - Radny Gminy Wojnicz - Sklep PAW
 • Parafia Podwyższenia Krzyża Św. - ks. Roman Miarecki
 • Sklepbiegacza.pl
 • Księgarnia Wojnicka - Norbert Kieć
 • Kwiaciarnia Wojnicka - Magdalena Malisz
 • Ewa Niemiec - Producent odzieży sportowej
 • Exclusive Graw Tarnów
 • Sklep Groszek - Ewelina Malisz, Marek Malisz
 • OSP Wielka Wieś i Grabno
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu
 • Wojnickie Centrum Medyczne w Wojniczu
 • Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w Tarnowie
 • Zespół Szkolno Przedszkolny w Wielkiej Wsi
 • Agencja Reklamowa ABIKS
 • Restauracja Essencia
 • Patron Medialny: Merkuriusz Wojnicki, Gość Niedzielny
 • ŚSB w 2015 dofinansowano ze środków 1% dla organizacji w ramach porozumienia ze Stowarzyszeniem Rodziców "Przyjazna Szkoła".

Liczba wolontariuszy: 12 osób 


Strona imprezy: http://ukswielkawies.futbolowo.pl/swiateczne-spotkania-biegowe-2016


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Świąteczne Spotkanie Biegowe jest inicjatywą nauczyciela wf, amatorskiego biegacza. Chciał stworzyć rodzinną  imprezę biegową dla amatorów, promować aktywny tryb życia, obalać stereotypy i lęki przed udziałem w biegach ulicznych. Ten cel udało się osiągnąć i jest to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez w regionie tarnowskim i to z tak małym budżetem. Przy okazji biegu powstała sekcja wolontariatu, która prężnie działa i pomaga organizować inne biegi w regionie – głównie absolwenci tutejszego gimnazjum. Całość dopełnia charytatywny cel biegu. Od dwóch lat pomagamy niepełnosprawnym dzieciom podnieść standard życia. Po raz pierwszy w tym roku prowadziliśmy także rejestrację dawców szpiku z Fundacją DKMS. Burmistrz Wojnicza powiedział, że dzięki takim imprezom Wielka Wieś staje się sportową wizytówką Gminy oraz Powiatu. Starosta przytaknął.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI83 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce