Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej - 13.2.2016

 

Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej - 13.2.2016


Opublikowane w czw., 25/02/2016 - 15:51

Charakterystyka:

Celem imprezy jest promocja Supraśla i Podlasia w Pol-sce i na świecie, popularyzacja biegów długodystanso-wych, popularyzacja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Ideą, od której wszystko się zaczęło było wypełnienie luki na mapie biegów ultra jaką stanowiła północno – wschodnia część kraju. Chcieliśmy stworzyć niewielką, wręcz kameralną imprezę, ale przygotowaną z najwięk-szą starannością, dbałością o szczegóły organizacyjne zarówno od strony technicznej jak i oprawy/klimatu zawodów.

Postawiliśmy sobie za cel stworzenie imprezy idealnej, czyli takiej, w jakiej sami chcielibyśmy startować. Miała więc być perfekcyjnie przygotowana, kameralna – dająca możliwość spotkania się w gronie biegaczy - zawodników, biegaczy – wolontariuszy i biegaczy – organizatorów. Kolejne edycje naszego ultramaratonu mają pozostać imprezą kameralną (być może dodamy krótszy dystans dla zawodników zaczynających swoją przygodę z biegami ultra, ale bez znaczącego zwiększa-nia liczby uczestników). Miała mieć klimat, ducha Podlasia. Chcieliśmy by zawodnicy poczuli się dopiesz-czeni. 

Wyżywienie (wegetariańskie) na punktach i na mecie było na wysokim poziomie (bardzo chwalone przez zawodników). Po biegu zaprosiliśmy biegaczy na After Party, na którym piwo dobrych marek było dos-tępne bezpłatnie i bez ograniczeń. Bieg nie miał cha-rakteru komercyjnego. Nasza fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, zatem wszelkie pozyskane fundusze i wsparcie poza-finansowe przeznaczyliśmy na zaopatrzenie pakietów startowych oraz dodatkowe niespodzianki i upominki. Był to m.in. „Chuch Puszczy” - regionalny alkohol rozdawany wraz z medalami na mecie. 

Jak mówili nam zawodnicy, było to najtańsze ultra w jakim brali udział. Ktoś przeliczył, że 1km kosztował go 75 groszy (cena bez koszulki na początku zapisów wynosiła 60 zł). Pomimo, że była to pierwsza edycja biegu, wzięli w niej udział m. in. tak znani zawodnicy (zawodniczki) biegów ultra jak: Patrycja Bereznowska (zwyciężczyni wśród kobiet), Andrzej Miedziejewski (zwycięzca), Robert Korab, Dariusz Stry-chalski czy Paweł Pakuła. Siłą naszej imprezy była też lokalizacja startu/mety – Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bukowisko” jest położony w urokliwym Sup-raślu – uzdrowisku położonym w Puszczy Knyszyńskiej. Sąsiaduje z pięknym i wyjątkowym Prawosławnym Monasterem z cerkwią obronną z początku XVI wieku, Muzeum Ikon i Muzeum Sztuki Drukarskiej. Natomiast trasa biegu była przez nas dopieszczana przez ponad pół roku. Prowadziliśmy ją tak, aby w miarę możliwości uniknąć dróg asfaltowych, a wykorzystać maksymalnie walory przyrodnicze regionu. Wybraliśmy te fragmenty puszczy, po których sami z największą przyjemnością biegaliśmy, w tym 4 rezerwaty przyrody: Krzemienne Góry, Krasne, Las Cieliczański i Jałówka.


Termin: 13.2.2016


Liczba uczestników: 90 osób


Nagrody: 4000 zł


Partnerzy:

  • Fundacja „Miasto Be”
  • Białostocka Sekta Biegaczy, Nadleśnictwa: Supraśl, Dojlidy, Waliły i Żednia, Lotto, Golf Park Lipowy Most, Hotel Podlasie, Gmina Supraśl, Ośrodek „Bukowisko”, Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych i Kartograficz-nych „METR”, Wydawnictwo „TD Mapy”, Agencja Rek-lamowa DeArt, Sirvis Apartamenty, Ideal Line, Restau-racja Gram Off On, Eyeye, 8 Szczep Drużyn Specjalnoś-ciowych „Szemkel” z Białegostoku, LO Służb Munduro-wych WSAP w Białymstoku, Ambumed, Runnersclub, Polanglo; Patroni medialni: TVP Białystok, Kurier Po-ranny, portal Runandtravel

Liczba wolontariuszy: 65


Strona imprezy: www.ultrasledz.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Impreza była świetnie przygotowana od strony tech-nicznej, zawodnicy zostali przyjęci z prawdziwą wschodnią gościnnością, potraktowani jak goście, a nie jak źródło dochodu. Mamy nadzieję, że dzięki uzyska-niu tytułu Biegowego Wydarzenia Roku moglibyśmy stać się prekursorem imprez tworzonych przez pasjo-natów nie z chęci zysku, a dla dzielenia się radością biegania i integrowania środowiska biegaczy ultra.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI63 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce