Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

 

Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój


Opublikowane w pon., 30/05/2016 - 12:26

 

 

Charakterystyka:

Trasa Półmaratonu Górskiego w Jedlinie-Zdroju zaliczana jest do najbardziej tajemniczych i niezwykłych anglosaskich tras w Polsce, dzięki czemu każda kolejna edycja imprezy zyskuje sobie wielu zwolenników z całego kraju i spoza jego granic.

Dystans ~24 km w większości po górskich drogach z dużymi przewyższeniami, trasa jest wymagająca. Nawierzchnia trasy: drogi szutrowe, drogi asfaltowe, ścieżki leśne, ścieżki górskie. Trasa jest malownicza, ciekawa a jednocześnie stanowi duże wyzwanie sportowe. Jest doskonałym sprawdzianem możliwości przed maratonami górskimi.

Zawodnicy startują z Kompleksu Sportowo - Rekreacyjnego. Dalej  biegną przez Uzdrowisko tuż obok Domu Zdrojowego oraz Pijalni Wód Mineralnych z ujęciem wody "Charlotta". Kolejny etap prowadzi bocznymi drogami w stronę Pałacu Jedlinka, z tej okolicy rozpościera się piękny widok na Góry Sowie z ich najwyższym szczytem ”Wielka Sowa”(1015m.n.p.m.). 

Przy pałacu funkcjonuje browar, który stał się kolejną atrakcją naszego pięknego miasta. Na pałacowym dziedzińcu można  podziwiać replikę samolotu    "Czerwonego Barona". Następnie zawodnicy wbiegają do Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich, gdzie prowadzi większa część trasy, tuż obok najwyższego szczytu Gór Wałbrzyskich - Góry Borowa (854 m.n.p.m.). 

Następnie żółty szlak turystyczny powiedzie  po zboczu Góry Zamkowej z ruinami zamku Nowy Dwór. Na koniec zawodnicy kierują się w stronę kompleksu sportów górskich Czarodziejska Góra "Relaks". W tym miejscu można aktywnie spędzić cały dzień, mamy tu piętnastometrową ścianę wspinaczkową, całoroczny tor saneczkowy, cztery parki linowe i wiele innych atrakcji. Można zjechać z góry pontonem lub na sankach w metalowej rynnie. Tor saneczkowy spodoba się wszystkim, w każdym wieku. 

Meta znajduje się na Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym. Trasa jest doskonałym sprawdzianem możliwości przed maratonami górskimi. 


Termin: 22.05.2016 r.


Liczba uczestników: 550 osób


Nagrody: 4000 zł


Partnerzy:

  • Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju
  • UTZ Group, POLST, Invenio, Toyota, WPWiK, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Radio Wrocław, Runners Wolrd, BiegiGórskie.pl, Fotoportal, Słowo Sportowe, Gazeta Wrocławska

Liczba wolontariuszy: 100


Strona imprezy: http://www.biegajwjedlinie.pl/ 


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Półmaraton Górski w Jedlinie-Zdroju wyróżnia się niezwykłością i tajemniczością trasy (jedyna w Polsce wiodąca przez najdłuższy tunel kolejowy), jak również walorami turystyczno-krajobrazowymi oraz profesjonalnym przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy pod kątem organizacyjnym.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI76 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce