Zielony Wrocław [BnO] - kwiecień - październik 2015

 

Zielony Wrocław [BnO] - kwiecień - październik 2015


Opublikowane w czw., 04/02/2016 - 16:14

Charakterystyka:

Cykl promujący biegi na orientację. - W dobie ogromnej popularności imprez biegowych, proponujemy imprezę, która oprócz tradycyjnego biegania, idzie o krok dalej - łączy w sobie wysiłek fizyczny oraz umysłowy związany z koniecznością czytania mapy i nawigacji w terenie. Pomimo tych wymagań jest to nadal sport otwarty dla wszystkich chcących aktywnie spędzać swój wolny czas, uprawiać sport, a także zdobywać nowe umiejętności - wyjaśniają organizatorzy. Na każdym etapie cyklu jest dostępnych 6 kategorii biegowych. Każda kategoria posiada własną trasę. 

Cykl składa się z pięciu etapów, każdy w innym rejonie Wrocławia. - Biegamy po parkach, laskach oraz na osiedlach, a w zimowym cyklu również we wnętrzach największych Wrocławskich atrakcji turystycznych. Impreza skierowana jest nie tylko do sportowców. Może w niej wziąć udział każdy, bez względu na płeć, wiek i umiejętności. Można startować indywidualnie lub grupowo, wybierając odpowiednią dla siebie kategorię biegową. Naszym głównym celem jest zwiększenie świadomości ludzi w kontekście Biegu na Orientację, który jest dyscypliną sportu biorącą udział w The World Games 2017. Chcemy, aby ludzie pozytywnie odbierali ten sport, który jest sportem dla każdego, kształtuje umysł i pomaga zachować sprawność fizyczną. 

- Na zawodach funkcjonuje kategoria Liga Szkół, w której biorą udział uczniowie wrocławskich szkół, w których w 2015 roku prowadziliśmy zajęcia instruktażowe. Do tej pory byliśmy już w 27 szkołach we Wrocławiu i dzięki naszym wysiłkom zaraziliśmy pasją do biegania z mapą prawie 100 dzieciaków, które teraz biorą udział w naszych zawodach. W 2016 roku na terenie Wrocławia, Sobótki i Trzebnicy zostanie rozegrany Puchar Świata w Biegu na Orientację, który jednocześnie jest jedną z czterech imprez testowych przed The World Games 2017. 


Termin: kwiecień - październik 2015


Nagrody: 2000 zł


Partnerzy:

  • Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej 
  • Wojskowa Federacja Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Tor Wyścigów Konnych Partynice, dlastudenta.pl, Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj, Wrocławskie Centrum SPA, Redeco, Młyn Skokowa, Dental Corner, Kwatera Główna, Teatr Arka, ZOO Wrocław, Sky Bowling, Aquapark

Strona imprezy: http://bno.pl/index.php/nasze-zawody/zielony-wroclaw


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Nasza impreza jest oryginalna. Bazuje na zwykłym biegu, ale nim nie jest – idzie krok dalej, jest ciekawym sposobem na zaangażowanie ciała i umysłu. Dzięki temu nawet osoby, które nie lubią biegać czerpią przyjemność z uczestnictwa w naszej imprezie. Ponadto jest skierowana do wszystkich – bez względu na płeć i wiek. Mogą w niej brać udział osoby indywidualne, ale również rodziny z dziećmi. 

Środowisko wrocławskie jest pionierem w organizacji tego typu imprez. Jako pierwsi w Polsce zorganizowaliśmy tego typu cykl imprez na orientację. Nasz pomysł został z sukcesem skopiowany w wielu innych miastach w Polsce (m.in. Łódź, Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Szczecin, Poznań).


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI58 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce