Bieg "Homolan" w Kudowie-Zdroju

 

Bieg "Homolan" w Kudowie-Zdroju


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 16:38

Ponad 80 uczestników zgromadził XXV Ogólnopolski Bieg "Homolan" im. Józefa Duba, który w minioną niedzielę odbył się w Kudowie-Zdroju. Tradycyjnie zawodników dopingowali licznie kuracjusze i turyści, regularnie odwiedzających tą uzdrowiskową miejscowość.

Jak przekonuje Elżbieta Hendler-Bolechała z Referatu Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kudowie-Zdroju, który zorganizował jubileuszowe zawody, impreza udała się w każdym calu.  Dopisała pogoda, frekwencja biegaczy była o jedną czwartą wyższa niż w ubiegłym roku, a i kibice przy trasie entuzjastycznie wspierali swoich faworytów - opisuje organizator, żałując jednocześnie, że z występu w imprezie zrezygnowali po raz kolejny zawodnicy zagraniczni.  Nie ma pieniędzy na nagrody, nie ma ochoty do biegania. To smutne  mówi nasza rozmówczyni.

Podkreśla jednocześnie, że idea zawodów pozostanie niezmienna.  W Kudowie biega się dla zdrowia, satysfakcji i integracji, a nie dla wyników i nagród. Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe puchary i dyplomy, wszyscy biegacze zaś okolicznościowe medale. Tak było w tym roku i tak będzie też w przyszłości wyjaśnia.

Z kronikarskiego obowiązku p. Ela wskazuje jednak zwycięzców, którymi zostali w tym roku Jacek Sobas z Kędzierzyna Koźla oraz Dominika Leszczyńska z Wrocławia.  W towarzyszących biegach dzieci triumfowali Grzegorz Szkwarek z Wilkanowa i reprezentantka gospodarzy Izabela Dubińska  informuje. Dodaje, że lista uczestników potwierdza rosnącą popularność Biegu Homolan w południowo zachodniej Polsce jak i samej Kudowy-Zdrój  uzdrowiska. 

W naszym regionie zlokalizowanych są 3 duże miejscowości uzdrowiskowe. Spośród Polanicy, Duszników i Kudowy to właśnie nasza miejscowość wydaje się być tą najbardziej atrakcyjną i modną. Moja ocena chyba nie jest subiektywna, bo co weekend zjeżdżają do nas tłumnie choćby mieszańcy Wrocławia - przekonuje Elżbieta Hendler-Bolechała. Zaprasza do Kudowy-Zdrój, nie tylko na Bieg "Homolan", którego XXVI edycja odbędzie się już za mniej niż rok.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce