Bieg na Jawornik w Złotym Stoku

 

Bieg na Jawornik w Złotym Stoku


Opublikowane w wt., 05/08/2014 - 17:24

Po raz trzeci góra Jawornik Wielki w Sudetach została zdobyta przez miłośników aktywnego spędzaniu czasu. Wszystko za sprawą III Biegu na Jawornik, który wystartował w Złotym Stoku.

W imprezie wzięło udział 180 osób, z czego zdecydowana większość wybrała bieg na dystansie 21 km. Łącznie niewiele ponad 40 osób wybrało dystans 5,8 kilometra oraz marsz nordic walking. W przyszłej edycji ma to się jednak zmienić, gdyż organizatorzy zapowiadają dużą promocję tych startów.  Marsz oraz bieg na dystansie 5,8 kilometra to zachęta do dłuższego biegania mówi Paweł Bonk organizator zawodów.  Mieliśmy już przypadki, że na pierwszą  edycję ktoś przychodził z kijami do nordic walking, a na drugiej stawiał się już w butach do biegania  dodaje

Mimo że 180 osób to przyzwoita frekwencja jak na bieg górski, to jednak organizator czuje duży niedosyt. Zwłaszcza, że jak sam mówi, mogłoby tu pobiec 400, a nawet 500 osób. Opinie o naszej imprezie są pozytywne. Jednak kalendarz imprez jest taki, że ciężko jest się rozwijać. Do tego w okolicy powstało dużo innych imprez. Jednak już planujemy IV Bieg na Jawornik i chcemy, żeby była to impreza przełomowa zaznacza Paweł Bonk.

Zawodnicy wystartowali o godzinie 11:00 ze Złotego Stoku. Po opuszczeniu miasteczka zawodnicy wbiegli do starego kamieniołomu, gdzie obecnie znajduje się największy park linowy w Polsce. Następnie mieli przed sobą szeroką, dobrze oznaczoną trasę. Najtrudniejszym fragmentem całego dystansu z pewnością była 12-kilometrowy podbieg. Po nim jednak nastąpił zbieg, który ciągnął się niemal do mety w Złotym Stoku.

Najlepiej z trasą i konkurencją poradzili sobie Magdalena Michalska - 1:46:06 oraz Krzysztof Pietrzyk 1:19:42. Rekord trasy Biegu na Jawornik nie został pobity i należy wciąż do ubiegłorocznego zwycięzcy Marcina Świerca 1:18:59.  Może za rok się uda  liczy organizator.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce