Bieg na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich

 

Bieg na Wielką Sowę w Ludwikowicach Kłodzkich


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 08:44

Dolnośląska impreza zgodnie uznawana jest przez środowisko zawodników, organizatorów i mediów zajmujących się biegami górskimi w Polsce, za jedną z trzech najlepszych imprez tego typu w naszym kraju. Wysokie oceny zebrała także jej tegoroczna, czwarta odsłona.

Na tradycyjnej trasie o długości 9,4 km spod CRK „Harenda” na szczyt Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.) rywalizowało 301 zawodników. Do mety dotarło 295. To nowy rekord frekwencji zawodów, które w przeciągu czterech lat ponad trzykrotnie zwiększyły liczbę uczestników.

Za ilością poszła też jakość. Atrakcyjność biegu stanowiły w tym roku m.in. dwie premie lotne z nagrodami finansowymi, cenne nagrody pieniężne i rzeczowe dla uczestników z wycieczką na Lazurowe Wybrzeże włącznie, czy bogate pakiety startowe, znacznie przewyższające wartość wpisowego. Numer startowy uprawniał ponadto do bezpłatnego wejścia na wieżę widokową na szczycie Wielkiej Sowy i darmowego wstępu na miejscowe kąpielisko, z czego wobec upału skorzystało wielu zawodników.

– Robimy co w naszej mocy, by pokazać, że Góry Sowie to równie atrakcyjne miejsce do biegania i spędzania wolnego czasu jak Bieszczady czy Tatry – przyznaje ze skromnością Piotr Postrożny, dyrektor biegu.

Najmilsze wspomnienia z Wielkiej Sowy wywieźli w tym roku zwycięzcy biegu Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza i Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby. Oboje to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski w biegach górskich. – U nas potwierdzili sportową klasę. –  zaznacza Piotr Postrożny.

IV Bieg na Wielką Sowę był jedną z ostatnich odsłon Ligi Festiwalu Biegowego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce