Bieg o Złote Gacie w Brzeszczach k.Oświęcimia

 

Bieg o Złote Gacie w Brzeszczach k.Oświęcimia


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 08:50

Kilka minut przed godziną jedenastą 420-osobowy tłum jest zgromadzony w pobliżu hali sportowo – widowiskowej w Brzeszczach k.Oświęcimia. Wśród uczestników biegu, można dostrzec dzieci, młodzież, dorosłych i dojrzałych seniorów. Niektórzy spośród nich trzymają popularne kije do nordic walking.

Punkt 11.00 rozpocznie się rywalizacja sportowa na przepięknej, malowniczej trasie o długości 10 km. Organizatorzy zadbali o punkty odświeżania, tak aby w ten ciepły dzień nikt nie poczuł się źle. Wraz z wybiciem 11.00 rozległ się wystrzał startera. Ruszyli do boju biegacze i amatorzy Nordic Walking.

Po upływie nieco ponad 30 minut zameldowali się pierwsi zawodnicy: Andrzej Nowak, Tomasz Wróbel, Wojciech Gajny. Nieco dłużej czekaliśmy na pierwsze trzy biegaczki: Magdalenę Białorczyk, Joannę Olchawę oraz Barbarę Gos. Wszyscy kończący bieg nagradzani byli medalami.

Zanim do mety dotarli pierwsi zawodnicy Nordic Walking, czwarty na mecie biegu Tomasz Klisz z Choczni, zdążył podzielić się z nami wrażeniami z trasy: – Trasa wspaniała, ciekawa, urozmaicona. Biegło mi się fanie. Pierwsze pięć kilometrów było tak jakby z góry, następne bardziej płaskie – relacjonował.

Po chwili na mecie zameldowała się czołówka z rywalicacji Nordic Walking panów: Rafał Kozik, Grzegorz Dors, Arkadiusz Klinka. Trzy pierwsze panie tej konkurencji to: Aleksandra Radon, Angelika Pietrzyk, Ewa Brania.

Zanim nastąpiła dekoracja i wręczenie statuetek, wszyscy uczestnicy udali się na ciepły posiłek i owoce. Podczas ceremonii wręczenia nagród, nie obyło się bez licznych uśmiechów na hali – zwycięzcy poszczególnych kategorii byli nagradzani tradycyjnymi dla tego biegu „Złotymi Gaciami”.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce