Bieg Piwosza w Kowarach

 

Bieg Piwosza w Kowarach


Opublikowane w śr., 06/08/2014 - 14:27

Kiedyś w Sejmie swoje miejsce miała Partia Przyjaciół Piwa, teraz w Wodzisławiu swoje miejsce znalazł bieg przyjaciół tego złocistego trunku. Trunku gorzkiego, chłodnego i oczywiście bezalkoholowego. Na uczestników I edycji Biegu Piwosza, który odbył się już w niedzielę 7 lipca,  czekał dystans 10 km.

 Na uczestników oczywiście oprócz wody i napojów izotonicznych czekało piwo „bezalkoholowe”. Na świecie i już w kilku miejscach w Polsce są takie biegi, że zamiast izotoników jest piwo bezalkoholowe, istnieją więc biegi dla fanów piwa mówi organizator Ireneusz Stachowski. W zawodach wystartować mogły tylko osoby pełnoletnie.

Trasa biegu została wyznaczona tak, żeby prowadziła przez rynek, a uczestnicy wraz z metrami mogli podziwiać kolejne zabytki. Trasa to jest praktycznie sama starówka i uliczki odchodzące od niej. Nawierzchnia to brukowane uliczki. Rano odbywał się jarmark, więc bieg liczył sporo kibiców.

Zawodnicy mieli do pokonania 10 okrążeń, a wystartowali o godz. 13:00. Sam pomysł Biegu Piwosza w głowach pomysłodawców narodził się zaledwie 2 miesiące przed jego zorganizowaniem. Jak mówią, początkowo miał być to wyścig rozgrywany gdzieś na uboczu. Jednak dzięki dobrej współpracy organizatorów z miastem udało się przenieść „piwoszy” do centrum.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce